На минулому тижні у спеціалізованій державній податковій інспекція по роботі з великими платниками податків у м. Миколаєві відбувся практикум (тренінг) на тему: «Коментарі до узагальнюючих податкових роз'яснень ДПА України щодо плати, за землю з юридичних осіб». Крім головної теми, учасники практикуму приділили значну увагу питанню легалізації заробітної плати та обговорили напрямки виконання розпорядження КМУ від 02.03.10 №359-р «Про план заходів щодо детінізації доходів та відносин у сфері зайнятості населення».
Серед цих заходів: відпрацювання платників податків по групах і факторах ризиків та проведення перевірок фінансово господарської діяльності суб'єктів господарювання, які мають значні валові доходи, збільшують економічний потенціал, але офіційно виплачують заробітну плату меншу, ніж розмір заробітної плати, чи на рівні мінімальної заробітної плати; виявлення та руйнування схем мінімізації податкових зобов'язань платниками податків, які здійснюють розрахунки у готівковій формі; виявлення фізичних осіб, праця яких використовується суб'єктами господарювання без укладання трудових угод та без сплати податку з доходів фізичних осіб до бюджету та внесків до пенсійних фондів, залучення до оподаткування суб'єктів господарювання — фізичних осіб, які придбавали товарно-матеріальні і цінності без документального підтвердження та без утримання податку з доходів фізичних осіб у джерела виплати, а також залучення до державної реєстрації фізичних осіб, які здійснювали діяльність без відповідних документів; залучення до оподаткування громадян, які здійснювали операції купівлі-продажу рухомого майна за ціною нижче оціночної вартості та отримували доходи, з яких не сплачені податки, в тому числі іноземців, які одержали статус резидента та громадян України, які отримали іноземні доходи, а також фізичних осіб (не СГД), які імпортують ТМЦ в значних розмірах; руйнування схем мінімізації податкових зобов'язань за рахунок укладання угод суб'єктами господарювання з фізичними особами — підприємцями, які одночасно перебувають у відносинах трудового найму з такими суб'єктами, та виплати таким фізичним особам доходів у значних розмірах за нібито виконані роботи, надані послуги.
На жаль, існує така ганебна практика, коли дійсно працюючим робітникам зарплати виплачуються або нижче встановленого мінімуму, або просто в «конвертах». Наші громадяни не усвідомлюють, що завдають собі чималу шкоду, не оформивши трудові відносини з роботодавцями, втрачають свій трудовий стаж та відрахування до пенсійного фонду і досягаючи пенсійного віку, одержують мінімальну трудову пенсію.
Задля вирішення цих складних питань необхідні спільні зусилля як податківців, так і самих працівників та їх роботодавців, оскільки легальна заробітна плата — це гарантія соціально захищеного майбутнього жителів нашого регіону.
Від прихованої зайнятості зазнає значних втрат і місцевий бюджет, адже значну частину в його формуванні займає саме податок з доходів фізичних осіб. Як наслідок, в бюджеті не вистачає коштів для достатнього фінансування соціальних сфер, медицини, культури, освіти та мало захищених верст населення.
Спеціалізована державна податкова інспекція по роботі з великими платниками податків у м. Миколаєві продовжуватиме роботу щодо викриття нелегальної найманої праці та закликає керівників підприємств, установ, організацій, підприємців не допускати випадки виплати заробітної плати в «конвертах», або нижче мінімального рівня, поважати свою працю та працю і майбутнє своїх працівників, адже без офіційної зарплати вони втрачають і пенсії, і соціальну захищеність.
Шановні громадяни, якщо Вам відомо про такі факти, повідомляйте СДПІ ВПП у м. Миколаєві за телефонами: 47-10-51, 50-01-61.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |