ІА «Контекст Причорномор'я»
Миколаїв  >  Моніторинги
Експерти: В Україні розпочалося згортання свободи слова
21.04.2010 / Газета: Український Південь / № 13(857) / Тираж: 3000

Переважна більшість українських експертів уважають, що дії нової влади спрямовані на згортання свободи слова в Україні.

Про це свідчать результати опитування українських експертів та інтелектуалів видання «Політична думка». Зокрема, видавець Іван Малкович наголосив, що давно не дивиться політичні ток-шоу, а єдиним об'єктивним вважав шоу на 5-му каналі — «5 копійок». «Тепер цієї програми немає. А це була одна з найнезаангажованіших програм. Її відсутність яскраво вказує на згортання свободи слова. Принаймні так сприймається цей факт у середовищі моїх друзів», — сказав він. Крім того, за словами видавця, побільшало відверто українофобських провокацій, і проявом однієї з них є події на виставці в «Українському домі. В свою чергу медіа-експерт Наталя Лігачова зауважила, що наразі телепрограми, особливо новини, стають схвальними до влади. «Ми вже давно не бачимо позиції, думок цікавих, незалежних експертів. Так само в телепросторі уже не бачимо коментарів опозиції. Дедалі менше і менше на екрані Тимошенко і незалежних експертів», — сказала вона. Політолог Віктор Небоженко зауважив, що наразі можна говорити про самоцензуру керівників каналів, менеджерів, бо вони не знають, як підлаштуватися під нову владу, і не знають, що вони матимуть від неї. «Йде цілеспрямована робота у звуженні поля критики влади... А що ви хотіли? Дива не буде, якщо Ганна Герман буде керувати інформаційним простором України. Вона буде робити все, аби українські ЗМІ були під контролем Януковича», — сказав він. За словами В. Небоженка, лідера БЮТ Юлію Тимошенко не запрошують на політичні шоу, бо влада боїться її як сильного опонента. Громадський діяч, поет Володимир Цибулько наголосив, що свобода слова недавніх часів була швидше імітаційною. При цьому, за його словами, нинішня модель політичного мовлення свідчить, що владі політичні дискусії взагалі непотрібні, і в цьому вона намагається наслідувати російський істеблішмент. Є ознаки згортання свободи слова, але страшніше інше. Зараз фактично телепростір віддається в розпорядження маргіналів... Нині в українському телепросторі немає якісних дискусій ані політичних, ані культурних», — зазначив він. Політолог Володимир Фесенко висловив думку, що поки що очевидних утисків свободи слова немає. «Але натяки на це вже є. На окремих телеканалах уже є самоцензура швидше. Я дивлюся політичні шоу, і в мене відчуття, що всі бігають по колу, тобто є якесь повторення. Немає змістовних дискусій», — наголосив він.

РБК-Україна

РФ визнала, що боїться сланцевого газу

Зростання видобутку сланцевого газу в світі дійсно становить проблему для Росії і її газового гіганта — компанії «Газпром».

Про це заявив міністр природних ресурсів РФ Юрій Трутнєв. Він став першим високопоставленим чиновником РФ, що публічно визнав можливість негативного впливу розробок сланцевого газу на становище «Газпрому». «Я вважаю, що перспективи зміни газового ринку під впливом сланцевого газу існують. Маємо проблему сланцевого газу. Це позиція не тільки моя, а й «Газпрому», — сказав Трутнєв. Він додав, що нещодавно обговорював це питання з представниками газової монополії, які розділили з ним побоювання. «Точка зору «Газпрому»: це проблема», — сказав Трутнєв. У той же час міністр додав, що масштаби проблеми поки що не ясні. Тиждень тому голова «Газпрому» Олексій Міллер сказав, що сланцевий газ не може істотно вплинути на Європу — на основний ринок збуту для російської монополії. Як відомо, користуючись новими технологіями, США в останні роки значно збільшили видобуток сланцевого газу, що добувається з поширеної осадової породи, і сподіваються незабаром відмовитися від імпорту. Нафтогазові гіганти, включаючи Exxon Mobil і Royal Dutch Shell, отримали ліцензії на видобуток цього виду палива в Швеції, Польщі, Німеччині, Франції та Австрії, що в майбутньому, на думку аналітиків, може послабити залежність Європи від російського газу. 13 квітня 2010 року американська Total повідомила про підписання угоди з Eurogas про оцінку запасів родовищ у Західній Україні.

Автор: epravda.com.ua


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.011
Перейти на повну версію сайту