Сьогодні не раз доводиться чути про кризу освіти як в Україні, так і у світі: непослідовні реформи, недостатні фінансування та матеріально-технічне забезпечення і, мабуть, найгірше — відсутність у молоді бажання вчитися. Але школярі Березанського району довели протилежне: у них є не лише відповідна мотивація, але й серйозні успіхи на освітній ниві. Почути із перших уст, що ж турбує сьогоднішніх школярів і їхніх педагогів, вирішили голови Березанської райради та райдержадміністрації Валентин Гуртовий і Сергій Корчевський, які 8 червня організували зустріч із обдарованою молоддю району.
«Традиційно такі зустрічі відбуваються вже протягом п'яти років, — розповідає Валентин Гуртовий, — але ми намагаємося зустрічатись з обдарованою! молоддю і лідерами шкільного самоврядування і тоді, коли буваємо у школах району».
Вітаючи школярів, Сергій Корчевський зазначив: «Навчання у школі — це теж робота, і про те, як ви ставитесь до неї, свідчать ваші успіхи». А пишатися Березанщині є ким: Ані Веранян, Віктор Дяченко, Анна Панич, Ірина Лук'янова, Анна Отношенко, Тетяна Скиба, Єлизавета Сова, Альвіна Єлік. Саме ці діти стали призерами і переможцями III і IV турів всеукраїнських учнівських олімпіад з української мови та літератури, історії, географії, зарубіжної літератури, лауреатами Міжнародного конкурсу знавців рідної мови ім. П. Яцика та «Кобзар у нашому домі, переможці конкурсу наукових робіт у Малій академії наук.
«Перед керівництвом району, — сказав Сергій Корчевський, — стоїть важливе завдання: створити всі умови для розвитку творчої обдарованої молоді. І саме школярі підказали, чого ж саме їм бракує. Зокрема Віктор Дяченко, учень Краснянської ЗОШ розповів про районну молодіжну громадську організацію «Лідер», яка до цього року мала й своє власне видання з однойменною назвою, але через брак коштів припинила випуск газети. Керівники району пообіцяли обов'язково вирішити цю проблему: або знайти кошти і відновити випуск «Лідера», або навіть створити молодіжну сторінку у районній газеті «Березань», що дасть змогу школярам вийти на новий рівень у шкільній журналістиці.
Про створення Будинку культури у Коблевому мріє учениця місцевої школи Анна Панич. Молодь, за словами дівчини, повинна розкривати не лише свої розумові здібності, але й інші таланти, адже в її рідному селі дуже багато талановитих дітей, які люблять і співати, і танцювати і яким немає де тренуватися і виступати. Саме тому багато дітей виступають на змаганнях за Одеську область (м. Южне), адже їхати туди ближче, ніж до районного Будинку культури, і відповідні умови там є. «Але ж так само успішно вони могли б виступити й за нашу область», — наголосила Аня. На що голова РДА Сергій Корчевський відповів, що справді Коблеве потребує створення місцевого осередку культури, особливо враховуючи те, що його планується перетворити в курортне містечко і, відповідно, розвинути інфраструктуру. Звичайно, це перспектива не найближчого часу, але без уваги це питання не залишиться.
Про власний сільський клуб турбувалася й учениця Кімівської ЗОШ Єлизавета Сова, яка зазначила, що клуб потребує термінового ремонту. А от Тетяні Скибі, учениці цієї ж школи, хотілося б ширшого впровадження в навчання комп'ютерних технологій і більше цікавих екскурсій. «Мама розповідає, що у свої молоді роки відвідала дуже багато різних міст, — говорить дівчина. — Мені б теж хотілося, аби й у нас екскурсії організовувалися частіше, щоб була допомога з транспортом, адже навчання є навчанням, а відпочивати теж потрібно».
Але й цю проблему влада району намагається вирішувати. Зокрема вже зараз дехто з переможців відпочиває на турбазі в Коблевому, Ірина Лук'янова, призер IV туру Всеукраїнської учнівської олімпіади з історії, отримала путівку в «Артек». Крім того, додає голова райради, для дітей організовуються поїздки в Карпати чи в інші визначні місця України. Але, звичайно, ця ініціатива також буде підтримана і діти зможуть більше подорожувати.
Останнє, на чому наголосили школярі, це те, що сьогодні в дітей пропадає бажання вчитися. Багато хто бачить,
що люди без належної освіти живуть краще, аніж ті, хто добре вчиться, і це позбавляє всякої мотивації. Щодо цього голова РДА Сергій Корчевський зауважив, що сьогодні треба намагатися бути всесторонньо розвинутою особистістю: «Завтра вимоги зростуть, гроші можуть не допомогти, а отже, треба вчитися, щоб зайняти гідне місце в цьому житті, — підкреслив Сергій Миколайович.
Звичайно ж, не обійшли уваґою і вчителів, які готували дітей до олімпіад і конкурсів, часто залишалися працювати з ними в позаурочний час, підбирали завдання, допомагали з додатковою літературою. «Я ніколи не відмовляю своїм дітям, коли вони хочуть зі мною займатися, — ділиться секретами підготовки чемпіонів учитель української мови та літератури Кімівської ЗОШ Людмила Василівна Єлік. — Коли йде мова про підготовку до Міжнародного конкурсу знавців рідної мови ім.П. Яцика чи олімпіади, я не думаю тоді, чи це день, чи це ніч, о котрій я йду з роботи, і, слава Богу, мені попадають такі діти, які дуже люблять мій предмет і впевнені у перемозі. Я люблю дітей і свій предмет — оце і є мої секрети».
Слова вдячності вчителям лунали й від самих учнів, які розуміли неоціненний вклад педагогів у свою перемогу, і від керівництва району. «У кожної дитини знайдеться в серці місце для вчителя», — з особливим трепетом сказала Аня Панич і побажала усім наставникам здоров'я, наснаги і терпіння для подальшої плідної праці.
А закінчилася ця, вже традиційна неформальна зустріч врученням цінних подарунків і фотографуванням на добру згадку.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.008Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |