2 липня у м. Крагуеваць (Сербія) відбулося засідання Інституційного комітету Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи, участь у якому взяла член Інституційного комітету Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи, голова обласної ради Т. В. Демченко.
На порядку денному Інституційного комітету палати місцевих влад розглядалися питання місцевої демократії у Чорногорії, Естонії; палати регіонів — «Рамкова конвенція щодо регіональної демократії, «Територіальна реформа в Греції.
На засіданні Інституційного комітету Конгресу приділялась увага місцевій та регіональній демократії у Європі (а саме таких країнах, як Австрія, Російська Федерація, Туреччина), висвітлення ситуації у Білорусі, Італії тощо.
Відповідно до порядку денного слухалась ціла низка інших актуальних питань. Зокрема стосовно Резолюції про процедуру моніторингу та зобов'язання держав-членів Ради Європи щодо ратифікації цими державами Європейської хартії місцевого самоврядування; подальші заходи щодо Утрехтської декларації; роль місцевих і регіональних влад в імплементації прав людини; територіальні реформи у Латвії; питання про визначення внутрішніх структур органів місцевої влади тощо.
В обговоренні питання «Місцева та регіональна демократія в Європі виступила голова Миколаївської обласної ради Т. В. Демченко.
У своєму виступі Тетяна Василівна звернула увагу присутніх на те, що питання регіональної демократії, яке обговорювалося на засіданні Інституційного комітету палати місцевих влад, — має суттєве значення і для України як учасника Європейської хартії місцевого самоврядування.
Основні її положення знайшли своє відображення у Конституції України, у низці законів та інших нормативних актах.
Водночас Т. В. Демченко зауважила, що їх аналіз свідчить про необхідність підвищення рівня місцевого самоврядування загалом і регіональної демократії зокрема.
Перш за все, це стосується необхідності передачі більш широких повноважень, функцій і ресурсів від держави органам місцевого самоврядування згідно із принципами Хартії. Сьогодні ряд законодавчих положень щодо питань місцевого самоврядування протирічать законодавству територіальних органів державної виконавчої влади.
Слушно сказати, що голова Миколаївської обласної ради на засіданні Інституційного комітету палати місцевих влад наголосила на тому, що у нинішньої влади в особі Президента України В. Ф. Януковича і правлячої коаліції більшості є політична воля в найближчий час забезпечити децентралізацію та реформування місцевого самоврядування. Вони передбачають імплементацію норм Європейського і вітчизняного законодавства, погодженість відповідних законодавчих актів, включаючи конституційні правки.
Позитивно відізвалась голова обласної ради і про ефективність створення Президентом України В.Ф. Януковичем Ради Регіонів, завдяки чому керівники місцевого самоуправління тепер мають змогу безпосередньо спілкуватися з міністрами, іншими державними чиновниками вищого рівня, і не тільки вирішувати свої місцеві питання, але й впливати на прийняття важливих державних документів, у цілому на політику держави.
Промовець загалом схвально оцінила співпрацю України з Радою Європи у сфері регіональної демократизації, що визначило не лише необхідність зміцнення органів місцевого самоврядування, але й необхідність реорганізації державної адміністрації на всіх рівнях.
Як на державному, так і на регіональному рівнях нині в Україні, після політичного хаосу попередніх років, швидко сформована чітка вертикаль виконавчої влади, відповідно в основному уже відчутна дія значної частини рамочних критеріїв регіональної демократії.
Тетяна Василівна більш детально зупинилася на дії Гельсінських принципів, які у певній мірі реалізуються в Україні, оскільки у нас немає прямого підпорядкування регіональних і місцевих представницьких органів влади. Водночас наголосила, що регіональні органи влади наділені повноваженнями діяти у рамках Конституції і законів за власною ініціативою з будь-яких питань, що входять до їх компетенції. А це і дало можливість Миколаївській обласній раді, як регіональному органу місцевого самоврядування, розробити, затвердити і реалізувати понад 60 комплексних і галузевих програм, які стосуються життєдіяльності регіону і підвищення добробуту його людей.
Т. В. Демченко акцентувала увагу членів Комітету і на дотриманні європейських стандартів регіональної демократії, зокрема торкнулась щойно прийнятого Верховною Радою України у першому читанні проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів».
Голова обласної ради у своєму виступі зазначила, що представники регіонального самоврядування України у своїй повсякденній роботі і надалі будуть керуватися Гельсінськими принципами і Рекомендаціями Конгресу з питань регіональної демократії.
***
2 липня у Миколаївському академічному художньому російському драматичному театрі відбулися урочисті збори трудового колективу Морського торговельного порту з нагоди професійного свята працівників морського і річкового флоту і військовослужбовців Військово-Морських сил України — Дня флоту України, участь у якому взяв перший заступник голови обласної ради В. В. Пащенко, депутати обласної ради.
Володимир Валентинович тепло привітав портовиків зі святом та вручив кращим представникам колективу Почесні грамоти обласної ради.
***
4 липня у Севастополі за участю Президента України В.Ф. Януковича відбулися масові урочисті заходи з нагоди Дня флоту України.
У їх рамках Президент України на катері здійснив обхід строю кораблів Військово-Морських сил України, Державної прикордонної служби України і Чорноморського флоту Російської Федерації, які були виши-кувані на внутрішньому рейді Севастопольської бухти. Віктор Янукович також піднявся на борт фрегата Військово-Морських сил України «Гетьман Сагайдачний», де виступив з вітальним словом до українських моряків з нагоди Дня флоту України.
На запрошення Президента України та севастопольської влади в урочистих заходах на чолі з главою держави взяли участь представники регіонів країни, зокрема голова Миколаївської обласної ради Т. В. Демченко, голова Миколаївської облдержадміністрації М. П. Круглое, Миколаївський міський голова В.Д. Чайка.
Почесні гості разом із севастопольською міською громадою мали нагоду стати свідками церемонії випуску офіцерів Академії Військово-Морських сил України ім. П.С. Нахімова та вручення кортиків кращим випускникам академії Президентом В. Ф. Януковичем», з виголошенням ним напутнього слова.
У цей урочистий момент святкування Дня флоту України у Севастополі покладено вінок до Меморіалу героїчним захисникам міста-Героя Севастополя 1941-1942 років.
У Севастопольській бухті в парадному строю були вишикувані: великий десантний корабель «Костянтин Ольшанський», катер морської охорони «Николаев», корвет «Тернопіль», сторожовий корабель Чорноморського флоту Російської Федерації «Сметливый», фрегат «Гетьман Сагайдачний», морський тральщик «Чернігів», судно «Балта», ракетний катер «Каховка», великий розвідувальний корабель «Славутич».
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |