СЕРЕД ПИТАНЬ, ЯКІ МАЮТЬ СУТТЄВИЙ вплив на покращення рівня соціально-побутового обслуговування інвалідів, особливе місце належить питанню забезпечення цієї категорії громадян спецавтотранспортом.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19.07.06 № 999 «Про затвердження порядку забезпечення інвалідів автомобілями» зі змінами право на безкоштовне та пільгове (7 та 30% від вартості автомобіля) забезпечення мають інваліди, які перебувають на обліку для забезпечення спецавтотранспортом у головному управлінні праці та соціального захисту населення облдержадміністрації.
Підставою для забезпечення інвалідів автомобілями є заява, перелік визначених документів та висновок обласної медико-соціальної експертної комісії про наявність у інваліда медичних показань для забезпечення автомобілем і наявність або відсутність протипоказань до керування ним.
На облік беруться і забезпечують автомобілями інваліди:
- які не мають в особистому користуванні автомобіля, у тому числі придбаного за власні кошти (незалежно від строку такого придбання) або отриманого через головне управління праці та соціального захисту населення, що перебував в експлуатації менш як 10 років;
- протягом семи років перед взяттям на облік і за час перебування на обліку не отримували автомобіль як благодійну допомогу або протягом цього часу не реєстрували придбаний автомобіль, строк експлуатації якого менше ніж п'ять років.
Діти-інваліди, недієздатні інваліди беруться на облік, якщо їхні законні представники мають вищевказані підстави.
Діти-інваліди беруться на облік після досягнення ними п'ятирічного віку.
Для взяття на облік для забезпечення спецавтотранспортом необхідно надати наступні документи:
- заяву;
- копію довідки МСЕК про групу та причину інвалідності, а для дітей-інвалідів -копію медичного висновку;
- висновок обласної медико-соціальної експертної комісії про наявність у інваліда медичних показань для забезпечення автомобілем;
- копію паспорта інваліда або копія свідоцтва про народження дитини-інваліда;
- копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера інваліду та члену
сім'ї, якому передається право керування автомобілем;
- документ про реєстрацію місця проживання інваліда та члена сім'ї, якому передається право керування автомобілем;
- для інвалідів І, II та III груп із числа учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС — копію посвідчення про належність .до категорії 1 та медична довідка щодо спроможності до керування автомобілем;
- для інвалідів, яким установлено інвалідність під час проходження військової служби — довідку військкомату або інші документи, що підтверджують таку участь або посвідчення інваліда війни;
- для інвалідів унаслідок трудового каліцтва — копію акта про нещасний випадок на виробництві або акта розслідування професійного захворювання.
Взяття на облік інвалідів для забезпечення автомобілем проводиться з дати огляду медико-соціальної експертної комісії, яка надала висновок інваліду про наявність медичних показань.
Позачергово автомобілями
забезпечуються: інваліди війни; інваліди внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин з числа колишніх малолітніх в'язнів (до 14 років); сім'ї з двома та більше інвалідами; інваліди
I групи 1 категорії (незалежно від наявності медичних показань), інваліди II групи 1 категорії (за наявності медичних показань) з числа учасників ліквідації аварії на ЧАЕС та потерпілих від наслідків цієї аварії; інваліди з ампутацією обох ніг, якщо вони постійно працюють або навчаються; інваліди війни І групи по зору або без обох рук (незалежно від наявності медичних показань); інваліди з куксами обох ніг і рук (незалежно від наявності медичних показань).
Першочергово забезпечуються автомобілями інваліди, які відповідно до статті
II Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» належать до осіб, що мають особливі заслуги перед Батьківщиною.
У порядку загальної черги забезпечуються автомобілями інші інваліди, які мають відповідні медичні показання.
Кількість автомобілів, що поставляться в регіон, залежить від фінансування з державного бюджету. Формування замовлення на поставки автомобілів здійснюється головними управліннями праці та соціального захисту населення.
Оскільки потреба інвалідів у спецавтотранспорті набагато перевищує можливості видаткової частини державного бюджету, органи праці та соціального захисту населення забезпечують інвалідів автомобілями поступово, з дотриманням черговості серед них.
Станом на 01.06.10 на обліку для забезпечення спецавтотранспортом перебуває 1202 інваліди усіх категорій, в тому числі 217 інвалідів, які мають право на позачергове забезпечення автомобілями, та 985 інвалідів, які мають право на забезпечення у порядку загальної черги.
Законом України «Про Державний бюджет України на 2010 рік» на реалізацію програми «Забезпечення автомобілями інвалідів та інвалідів-чорнобильців» передбачено кошти для забезпечення інвалідів, що перебувають на обліку на позачерговому забезпеченні (60%) та інвалідів, що перебувають на обліку для забезпечення у порядку загальної черги (40%). Першочергово планується забезпечити спецавтотранспортом інвалідів війни І групи, з числа осіб, які безпосередньо брали участь у бойових діях під час Великої Вітчизняної війни та війни з Японією.
2009 року рішенням Миколаївської обласної ради від 26.03.09 № 6 «Про внесення доповнення до обласної Програми «Безбар'єрна Миколаївщина» за кошти обласного бюджету 8 Інвалідів з ампутацією обох ніг, які перебували на обліку в головному управлінні праці та соціального захисту облдержадміністрації безкоштовно було забезпечено автомобілями.
Рішенням Миколаївської обласної ради від 02.03.10 № 2 «Про внесення доповнення до обласної Програми «Безбар'єрна Миколаївщина» з обласного бюджету щороку будуть виділятися кошти у сумі 300,00 тис. грн. для придбання автотранспорту з ручним керуванням для інвалідів з ампутацією обох ніг, які перебувають на обліку у головному управлінні праці та соціального захисту населення облдержадміністрації для забезпечення спецавтотранспортом.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |