ІА «Контекст Причорномор'я»
Миколаїв  >  Моніторинги
«Перлини Півдня»: нові Імена
08.07.2010 / Газета: Рідне Прибужжя / № 72(2960) / Тираж: 6008

Творчість не визнає жодних обмежень, жодних перепон: ні часових, ні просторових, ні вікових, ні, тим паче, фізичних. Доки в людини є душа, доки вона здатна відчувати красу навколишнього світу, доки вона може виразити свої почуття у слові, поетичному чи прозовому, , виспівати у пісні, доти вона по праву може називатися творцем.

Необмеженість людської творчості переконливо довели учасники II обласного пісенно-літературного авторського конкурсу людей з обмеженими можливостями «Перлини Півдня». Ініціаторами конкурсу виступили обласна організація Спілки організацій інвалідів України, головне управління праці та соціального захисту спільно з управлінням культури облдержадміністрації, Центральна міська бібліотека ім. М. Кропивницького, у приміщенні якої і проходив конкурс. Метою його є сприяння соціальній адаптації інвалідів засобами мистецтва, пошук нових талантів та створення суспільства рівних можливостей.

На участь у творчому конкурсі надійшло 36 заявок із 15 районів та п'яти міст області. Серед конкурсантів інваліди різних нозологій, 5 інвалідів І групи, 4 інваліди війни, 7 інвалідів дитинства. Деякі з них уже брали участь у І обласному пісенно-літературному авторському конкурсі «Перлини Півдня», але більшість стали його учасниками вперше.

Відкриваючу конкурс, заступник голови обласної державної адміністрації Наталя Іванцова зауважила, що люди, які не мають фізичних вад, можуть позаздрити учасникам цього заходу, адже останні мають можливість розкрити, показати свій талант. «Не кожному дано таке розкриття своєї особистості, не кожному дано таке відчуття, щоб хотілося написати вірші, пісні, щоб хотілося творити. Це особливий стан душі. Але я вам хочу сказати, — наголосила вона, — що не всім людям з нормальним станом здоров'я вдається досягти таких результатів, як людям, яких ми сьогодні будемо відзначати». Наталя Борисівна побажала всім учасникам сили духу, натхнення, нових досягнень і звершень, а тим, хто ще не брав участь у подібних конкурсах, обов'язково до них долучатися, не боячись розкривати свій талант.

З вітальним словом до учасників конкурсу звернулася й заступник голови обласної ради Олена Симоненко. Вона зауважила, що на Миколаївщині нині активно діє обласна програма «Турбота», покликана допомагати людям з особливими потребами. Олена Іванівна пообіцяла, що депутати обласної ради робитимуть усе для того, щоб ця програма діяла й надалі і спектр соціальних послуг для інвалідів розширювався. А всім присутнім вона побажала перемоги,

адже учасники конкурсу вже можуть вважати, що вони багато чого досягли.

За умовами літературного змагання переможці визначалися У трьох номінаціях: «Поезія», «Проза», «Авторська пісня». Найбільше виявилося поетичних творів різної тематики: пейзажна лірика, патріотична, лірика про кохання. Тому суддям дуже важко було визначитися із переможцями. Голова журі відомий миколаївський письменник В'ячеслав Качурін зауважив, що під час обговорення результатів члени журі ледь не. посварилися, адже твори, представлені на конкурс, були дуже різноманітними і майстерно написаними, і кожен представник журі мав свого улюбленця. Тому й не дивно, що на одне призове місце претендували по декілька переможців. Так, III місце у другому обласному пісенно-літературному авторському конкурсі людей з обмеженими можливостями «Перлини Півдня» у номінації «Поезія» посіли Василь Іванович Андросов, інвалід II групи, учасник бойових дій (м. Миколаїв), Михайло Миколайович Матвійчук, інвалід І групи загального захворювання (Жовтневий р-н), Анатолій Миколайович Чапчай, інвалід війни II групи (смт Березанка). Друге місце поділили між собою Петро Тро-химович Луста, інвалід війни І групи, учасник бойових дій, Відмінник освіти СРСР (м. Миколаїв) та Вікторія Михайлівна Стульник, інвалід І групи по зору (м. Миколаїв). Перший приз завоював батько п'ятьох дітей, інвалід III групи загального захворювання Юрій Анатолійович Узунов (м. Южноукраїнськ). А гран-прі в номінації

«Поезія» до Жовтневого району повіз Іван Олексійович Баклицький, інвалід III групи.

У номінації «Проза» на конкурс надійшли лише чотири твори і всі вони не залишились без відзнаки. Ольга Степаненко, інвалід III групи з дитинства, за прекрасну історію прощання з літом отримала приз і III місце у конкурсі. Другий приз поділили між собою Лідія Трохимівна Хілівнюк, інвалід III групи загального захворювання (смт Арбузинка), та Любов Миколаївна Матвієнко, інвалід

II групи загального захворювання (м. Новий Буг). А перемогу здобула Євгенія Горкуша за зворушливу історію про дівочі мрії.

У номінації «Авторська пісня» III місце посів учитель музики Микола Леонідович Донченко, інвалід III групи з дитинства (Єланецький р-н); II місце — Валентина Володимирівна Калініченко, інвалід II групи загального захворювання (смт Казанка), та юна Людмила Мхітарян (Новоодеський р-н). А перший приз отримала Світлана Миколаївна Пугачова, інвалід дитинства III групи (Миколаївський р-н).

Вітаємо переможців, призерів та всіх учасників. Бажаємо нових успіхів та невичерпної творчої енергії!

Автор: Тетяна КОРЕНКІВСЬКА


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту