ЦЬОГО РОКУ здійснилася наша мрія побувати у таємничому, сповненому чарівності місці нашої України, — Криму.
Нам, дітям Кривоозерщи-ни — Аліні Крохмаль, Едіку Дмуховському, Оксані Ратушняк, Лесі Белінській, Вікторії Ковальчук, Інзі Тоган, Оксані та Поліні Тертичним, Славіку Чабанюку — голова Кривоозерської райдержадміністрації, депутат Миколаївської обласної ради від фракції Партії регіонів Павло Григорович Бузінський вручив путівки до скаутського табору «Шале-Витоки», що розташований на березі Чорного моря поблизу міста Судак. Це стало можливим завдяки благодійникам — депутату Миколаївської обласної ради від фракції Партії регіонів Анатолію Володимировичу Семенкову та його сину Євгену, які виділили безкоштовні путівки для дітей нашого району.
Ці путівки розподілили між дітьми пільгових категорій, обдарованими дітьми та переможцями Всеукраїнських акцій та конкурсів.
З нетерпінням та інтересом ми чекали дня, коли потрапимо до скаутського табору. Знали, що є такі собі скаути, а які вони, як живуть та відпочивають, ще не бачили. І ось 21 червня ми
вирушили до Миколаєва, де нас привітно зустріли волонтери із Миколаївської спілки скаутів і централізовано — на потязі, а потім автобусом привезли до наметового містечка. Дорогою ми мали змогу насолоджуватися краєвидами гірського Криму.
У пункті призначення нас зустрів дружний колектив працівників табору на чолі з начальником Євгеном Анатолійовичем Семенковим. Привітливі вожаті, які тут називаються ска-ут-лідерами, одразу всіх прибулих нагодували та поселили у намети. До речі, спали ми хоч і у спальниках, але на ліжках. Приємно вразили нас облаштовані санвузол з умивальником та душем, а ще — величезний басейн, де ми залюбки плескалися.
Скаутське життя виявилося трохи дивним, але цікавим. Ніхто не ганяв дітей строєм, не було «похвилинного» купання у, морі, не було у таборі команди «відбій!» та «підйом!». Але понад усім панувала самодисципліна та товариство! Дехто з нас вирішив після повернення додому навчити батьків та сусідів досить привабливої скаутської практиці — нічного «режиму тиші, коли всі мешканці табору з 23.00 до 7.00 говорять тільки пошепки.
Кожен день нашого перебування у таборі був сповнений пригодницькими несподіванками — ми ходили у походи. Така собі гора Караул-Оба, що закрила півнеба на схід від табору, виявилася заповідником ялівцевого та фісташкового лісу. Через пагорби ми дісталися до всім відомого Нового Світу. Побували біля гроту, у якому знімалися фільми «Людина-амфібія», потім — «Пірати XX століття». Під час екскурсії до міста Старий Крим відвідали також монастир Вірменської Апостольської церкви «Сурб-Хач», який було збудовано далеко та високо у
горах ще у XIV столітті. Майже рідним для багатьох з відпочивальників стало місто Судак. Ми радо відкривали новий для кожного з нас куточок Батьківщини — півострів Крим.
Щодня діти Кривоозерщини брали участь у різноманітних іграх, змаганнях, змогли проявити свої артистичні здібності під час презентації нашої делегації та в інсценізаціях біля щоденного вечірнього вогнища.
Ми досхочу купалися у теплому морі, яке раз по раз вабило нас то штилем, то грайливими хвилями. Щовечора весела
юрба дітлахів збиралася біля центрального вогнища табору на костровій галявині («Кемп-файєр»), де ми слухали легенди Криму, співали пісні, демонстрували свої таланти.
Нашим інструкторам-вожатим вдалося так спланувати відпочинок, що кожен день був особливим. Запам'яталися «День перевертыша», «День Нептуна», конкурси Містер та Міс-табір та багато іншого. За цей час ми всі здружилися, багато дізналися про скаутів, учили скаутські пісні та гасла, загартовували витривалість та волю.
Проте 10 днів злетіло в одну мить, і нам необхідно було прощатися. В останній вечір наші старші друзі скаут-ліде-ри підготували свою концертну програму, де вдало показали найцікавіші, кумедні моменти нашого спільного табірного життя.
Хочеться подякувати «співавторам» нашого відпочинку П.Г. Бузинському, А. В. Семенкову та Є.А. Семенкову за на-, дану нам можливість побувати у Криму в скаутському таборі, де живуть легенди, пісня і казка. Від імені відпочивальників табору «Шале-Витоки» Тетяна ТЕРТИЧНА, керівник групи
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.009Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |