Як зазначила Тетяна Василівна, метою проведення подібних заходів є вивчення ситуації в районах, а також перевірка стану виконання рішень, прийнятих обласною радою.
Першим селом, яке відвідала голова обласної ради, стала Новоолександрівка. І, чесно кажучи, воно відразу викликало хвилю негативу: в занедбаному стані будинок сільради і прилеглі будівлі, розташований поряд пам'ятник загиблим у роки Великої Вітчизняної війни теж, здається, не доглядається. «Ви ж приходите сюди на роботу, — звернулася Тетяна Василівна до керівництва села, — невже вам приємно працювати у такому безладі?» Крім того, вона оглянула шкільну їдальню і ФАП, на які було переобладнано колишню бібліотеку, і зауважила, що до кінця серпня ці об'єкти мають бути завершені.
Негативне враження склалося у голови облради й від відвідин Братської школи № 2. Передусім тому, що під час перевірки депутатів зустрічав не директор школи, головним на той момент виявилася... завгосп школи. І добре б, якби навчальний заклад був готовий до нового навчального року, але ж у ньому залишилося безліч невирішених проблем, які, як виявилось, не зовсім цікавили керівництво школи: у будівлі протікає дах, обсипався фасад будинку, незважаючи на те, що ремонтні роботи в ньому проводились зовсім недавно, у спортзалі, розташованому поряд, не зроблено ремонт, існує проблема з його опаленням, протікає дах у спортшколі, яка теж розташована на прилеглій території, у самій ЗОШ № 2 незавершено оснащення їдальні і немає жодних підстав думати, що вона буде здана до початку навчального року. Недоліків дуже багато, не кажучи вже про павутиння на стінах!
Тетяна Василівна пообіцяла вирішити питання із опаленням спортзалу і відразу ж зателефонувала до ВАТ «Миколаївгаз», щоб прислали своїх спеціалістів і з'ясували, що можна зробити, аби тепло до спортзалу поступало нормально. Вона також наголосила, що й спортивна школа почне нормально працювати із 1 вересня. А от щодо школи — зобов'язала районне керівництво усунути проблему з протіканням даху і привести заклад освіти до належного вигляду.
Набагато кращими виявилися справи у селі Костувате. Тут будинок колишньої контори переобладнали під дитячий садок та фельдшерсько-акушерський пункт. Роботи виконано чимало. Але є й мінуси. Згідно з проектом, дитячий садок потребує добудови для розташування санвузла, але ця добудова може обійтися ледь не в півмільйона гривень, хоча санвузол можна розташувати в одній з уже наявних кімнат. Однозначно було ясно, що проект треба змінювати, інакше діти побачать дитсадок, коли вже виростуть. Тому Тетяна Василівна пообіцяла, що триматиме це питання на контролі.
Надзвичайно вразив усіх створений у селі Парк Слави. Алея, дошка пам'яті, на якій викарбувані імена всіх костуватців, що не повернулися з війни, пам'ятний знак односельцям-учасникам бойових дій — усе свідчить про те, що справді «ніхто не забутий». «Такого Парку Слави, — наголосила Тетяна Василівна, — я не бачила ніде в області.
Приємні спогади лишив про себе і відвіданий депутатами дитячий оздоровчий табір «Лісова казка», розташований поблизу заповідного урочища місцевого значення «Лісове». Як сказала голова Братської райдержадміністрації Тетяна Підборська, табір є перлиною району. «Ми виділили
30 тис. грн. з районного бюджету на харчування дітей, — зазначила вона. — А для організації роботи самого табору були залучені спонсорські кошти, у будиночках зроблено ремонт. На це пішли, в основному, кошти депутатів обласної ради Олександра Мезніка, Олександра Казаріна, Олександра Юдова. Також до суспільно корисної справи долучилися всі господарства району, сільські ради, школи — ніхто не стоїть осторонь».
Тетяна Василівна також поцікавилася, як проходять жнива у районі. Для цього відвідала одне з господарств, яке очолює Олександр Мезнік. «Район організовано включився у збирання врожаю», — повідомила голова обласної ради. Вона зазначила, що у Братському районі зібрано вже більше 25% урожаю із посіяних 40 тис. га зернових. Урожайність у районі становить близько 24 центнерів з гектара. В цілому по області кількість зібраного врожаю становить 35%. Тетяна Василівна висловила сподівання, що погода не заважатиме хліборобам Миколаївщини працювати, і вони найближчим часом впораються із таким важливим завданням, як збирання хліба. А найкращим комбайнеру і механізатору господарства «Добробут» голова облради вручила подяки і грошові премії, наголосивши, що результати роботи кожного трударя не залишаться непоміченими.
Після відвідування сільських рад Т. В. Демченко провела особистий прийом жителів району, на якому були порушені і проблеми газифікації сіл, і проблеми водопостачання, і багато інших питань, які хвилювали мешканців Братського району.
Підсумки Дня обласної ради були підбиті на засіданні колегії, в якому взяли участь депутати обласної ради та місцеве керівництво. Доповідаючи про стан закладів освіти в районі, заступник голови облради Володимир Пащенко зазначив, що в цілому показники в районі є добрими, окрім одного: за перший квартал цього року на Братщині втричі зросла захворюваність на туберкульоз.
Загалом у Братському районі функціонує 31 заклад охорони здоров'я: 3 амбулаторії, 27 ФАПів і Центральна районна лікарня. Відповідно до обласної комплексної Програми «Здоров'я нації на медичну сферу в районі у період з 2007-го по 2009-й роки виділено близько 1,2 млн. гривень з різних джерел фінансування. Більшість коштів виділялися саме на реконструкцію фельдшерсько-акушерських пунктів та придбання медичного обладнання. З районного бюджету на вирішення проблем закладів охорони здоров'я у 2009 році було виділено 69 тис. грн. на Братську центральну районну лікарню, із сільських бюджетів за 2008-2009 роки профінансовано 11,6 тис. грн., спонсорських коштів залучено на суму 52 тис. грн. Водночас Володимир Пащенко наголосив на проблемі кадрового забезпечення: лікарня може бути в чудовому стані, але якщо бракує спеціалістів, говорити про
якісне медичне обслуговування недоречно. Потребують лікарів у Центральній районній лікарні, Новомар'ївській амбулаторії, стоматологів — Ганівська, Новокостянтинівська лікарні. І не лише вони: майже в кожному медзакладі району бракує персоналу.
Таким чином, констатувала голова обласної ради, на Братщині існує дві основні проблеми: перша — нестача обладнання для лікарень і друга — кадрове забезпечення закладів охорони здоров'я. Першу можна вирішити за рахунок розподілу вільних залишків при внесенні змін до місцевих бюджетів. А для того, щоб вирішити друге питання, необхідно забезпе-
чити медиків житлом, інакше як іще можна стимулювати приплив молодих спеціалістів до району, якщо не створювати їм належних умов праці і проживання?
Стан закладів культури (будинки культури, бібліотеки, музеї) в районі вивчала заступник голови обласної ради Олена Симоненко. Вона зазначила, що із 24 закладів, які функціонують на Братщині, 19 потребують поточного ремонту, 5 — капітального. Петропавлівський та Іллічівський будинки культури вирішено демонтувати. Катастрофічна ситуація складається із роботою бібліотек: із 24-х існуючих 16 потребують поточного ремонту, 4 — капітального. Майже жоден бібліотекар не отримує повноцінної зарплати, лише 0,75, 0,5, а то й 0,25 ставки. Олена Іванівна занепокоєна й тим, що не у всіх школах є музейні кімнати — на якому тоді досвіді виховувати дітей?
Роботу шкіл та дошкільних навчальних закладів вивчала голова постійної комісії з питань культури, науки і освіти, сім'ї та молоді, спорту Таміла Бугаєнко. Вона зауважила, що в районі функціонують 22 загальноосвітні заклади, і майже кожен з них потребує ремонту: Костуватська ЗОШ -ремонту даху, Братська ЗОШ № 2 — ремонту даху у будівлі школи, реконструкції спортзалу, Новоолександрівська ЗОШ — реконструкції їдальні, Григорівська ЗОШ -капітального ремонту, Новокостянтинівська ЗОШ — переобладнання системи опалення. І це лише невеликий перелік.
Із позитивного Таміла Іванівна відзначила активну комп'ютеризацію шкіл: у районі діє 19 окремих комп'ютерних класів, майже всі школи, окрім чотирьох, забезпечені комп'ютерами, але директори обіцяють укомплектувати й ті чотири. Задовільна ситуація складається із охопленням дітей харчуванням: 92% учнів з 1-го по 11-й класи отримують різні види харчування і 87% — гаряче. Цей показник навіть вищий, ніж середньостатистичні дані по області.
Належна увага приділяється питанню підвезення дітей до шкіл: для району за останні роки придбано 8 шкільних автобусів.
Крім того, Таміла Бугаєнко звернула увагу на кадрове забезпечення шкіл. Вона зазначила, що у школах проводиться активна профорієнтаційна робота, учнів орієнтують на вибір педагогічних спеціальностей. Три випускники вузів із Братського району повернулися і працюють у рідному районі. Але й тут не без проблем, адже житло педагогам, так само, як і лікарям, на Братщині не виділяється.
Віддав належне новій фінансовій політиці в районі голова постійної комісії з питань планування, бюджету, фінансів та інвестицій Олександр Смирнов. Він зауважив, що за виконанням доходно! частини бюджет район — серед лідерів в області, показник перевиконання бюджету становить 9%. Але проблеми є і стосуються вони, насамперед, стягнення податків з фізичних осіб, перегляду договорів оренди земельних паїв, легалізації робочих місць.
Підбиваючи підсумки Дня обласної ради у Братському районі, Тетяна Демченко ще раз нагадала, що згідно з Конституцією України те чи інше рішення відповідної ради на відповідній території повинно виконуватись, і порадила не зволікати із виконанням обласних програм, запозичувати позитивний досвід і робити все можливе для розбудови району.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.008Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |