ІА «Контекст Причорномор'я»
Миколаїв  >  Моніторинги
«Присягаю»
27.07.2010 / Газета: Рідне Прибужжя / № 80(2968) / Тираж: 6008

Віддано служити своєму народу — це священний обов'язок кожного справжнього чоловіка. А військова присяга — це клятва. Клятва не зрадити матір, бойового товариша і державу.

У суботу, 24 липня, біля пам'ятника героям-ольшанцям у курсантів військової кафедри МДУ ім. В.О. Сухомлинського стався один з переламних моментів у житті — юнаки складали військову присягу. Два роки проходження підготовки привели до нового етапу у становленні цих молодих людей як особистостей, чоловіків і гідних громадян України. Для складання військової присяги на площу біля пам'ятника прибули 168 випускників кафедри. Місце для цього обрали невипадкове — там поховані ті, хто вчинив подвиг, виконав військовий обов'язок і клятву перед Батьківщиною, справжні герої, морський десант під командуванням К.Ф. Ольшанського.

Навряд чи знайдеться людина, яка б лишилась байдужою, будучи свідком цієї урочистої події. Перехоплює дух невимовною гордістю за молодих людей, покликаних стати на захист Батьківщини.

Складання військової присяги розпочали з військовою точністю і пунктуальністю — рівно о десятій. Першим привітати курсантів до мікрофона вийшов ректор МДУ ім. В.О. Сухомлинського, член-кореспондент академії педагогічних наук, професор Валерій Будак. Він відзначив, що у кожного нашого земляка є дві головні події в житті — це його народження і отримання паспорта громадянина України. А для військових третім переламним моментом є виголошення присяги на відданість Батьківщині. «Тепер доля держави у ваших руках, і ви мусите обороняти її до останньої краплі крові, — зазначив ректор. Валерій Дмитрович побажав випускникам чистого неба над головою і мирного майбутнього, щоб їм, офіцерам запасу, не довелося доводити свою відданість на ділі.

Почесною гостею церемонії стала заступник голови Миколаївської облдержадміністрації Наталя Іванцова. Вона привітала випускників від імені Миколи Круглова, подякувала за те, що у нас є навчальний заклад, який дає можливість хлопцям отримати військове звання і пройти шлях, що дозволяє піднятись на новий щабель. Наталя Іванцова відмітила: «Присягаючи, ви насамперед присягаєте собі бути гідними і ніколи не забути, що Батьківщина, незалежно від того, чи це велика Україна, чи маленька батьківська хата, завжди розраховує на своїх синів, як жінка, як матір».

Напевно, найважливішим для хлопців було звернення до них заступника голови ради обласної організації ветеранів України, учасника бойових дій Великої Вітчизняної Війни, генерал-майора Василя Козачка. Він, як ніхто, розуміє знаменність події для випускників — прийняття присяги, адже вона зобов'язує кожного чесно і сумлінно виконувати священний військовий обов'язок у будь-яких умовах, що Василь Козачок побачив на власні очі. Василь Семенович брав участь в усіх наступальних та оборонних операціях блокадного Ленінграда, підрозділи під його командуванням пройшли вулицями Берліна. Він зазначив, що усі вимоги присяги справжній військовий мусить виконувати у повсякденному житті.

Випускники урочисто присягли українському народові завжди бути йому вірними і відданими, обороняти Україну, захищати її суверенітет, територіальну цілісність і недоторканність, сумлінно і чесно виконувати військовий обов'язок, накази командирів, неухильно додержуватись Конституції України та законів України, зберігати державну і військову таємницю. «Присягаю ніколи не зрадити українському народові!» — 168 разів впевнено пролунало у присягах молодих військових.

Завідувач кафедри військової підготовки МДУ ім. В. О. Сухомлинського, полковник Анатолій Бахтін на питання «Чим же для нього є військова присяга, що її кожні два роки виголошують сотні випускників?» відповів: «Ми готуємо цих студентів як офіцерів запасу, і з цього року вони мають право на укладення контракту на кадрову службу, тому усе, що ми вкладаємо у них протягом двох років, — це наша праця і знання. Тому ми кожного року з хвилюванням підходимо до цієї дати. Ми випускаємо їх, трішки про це жалкуючи, але водночас радіємо, бо

йдуть люди, які стають на свій життєвий шлях, де кожен себе визначив». Поставлену програму цьогорічні випускники виконали фактично повністю (в тому числі й стрибки з парашутом з літака АН-2, вправи з усіма необхідними видами зброї). Хлопцям залишається тільки здати державні іспити, 29 липня вони закінчують збори, а вже у вересні на цій самій площі біля пам'ятника героям-оль-шанцям вони отримають звання офіцера і погони молодшого лейтенанта.

Кафедра військової підготовки дозволяє, навчаючись у вищому навчальному закладі, стати офіцером. Для цього необхідно один день на тиждень відвідувати дев'ятигодинні заняття впродовж двох років. Курсанти як до, так і після закінчення, не повинні проходити службу в армії. А надалі вони можуть укладати угоду з Міністерством оборони на проходження офіцерської служби. Наступного року кафедра випустить вже 248 офіцерів запасу.

Випускник кафедри Лев Алексанян говорить: «Сьогоднішній день для нас надзвичайно важливий. Для кафедри це свято відбувається кожного року, а для нас ця подія стається лише раз у житті, і ми усвідомлюємо її надзвичайну важливість».

Автор: Ольга КЛІНОВА


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту