ІА «Контекст Причорномор'я»
Миколаїв  >  Моніторинги
В гостях у нiмецьких друзiв
03.08.2010 / Газета: Вечерний Николаев / № 88(2950) / Тираж: 7500

На початку липня делегація учнів Миколаївської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 1 імені Олега Ольжича на чолі з директором школи М.Г. Матіюком відвідала з дружнім візитом Ельзензеє-гімназію міста Квікборна Федеративної Республіки Німеччини.

Ця подорож до давніх друзів, з якими вже 11 років триває міжнародне шкільне українсько-німецьке партнерство, виявилась яскравою, сповненою подій та емоцій. Проживали діти в родинах німецьких учнів і спілкувалися німецькою мовою, що стало доброю школою як практичного мовлення, так і дитячої дипломатії.

Перебування за кордоном тривало два тижні. Кожен визначає для себе сам: мало це чи забагато, але все ж таки нам вистачило часу, щоб познайомитись з красою країни Німеччини. У перші ж дні ми відвідали ратуші міст Гамбурга та Квікборна, де нас тепло зустріли та привітали. Захоплюючою була подорож пароплавом навколо міста Кіль. Ми побували на підводному човні, а також відвідали музей пам'яті моряків, загиблих під час Другої світової війни.

Значущою подією для всіх стала дводенна поїздка до міста-столиці Берліну. Ми мали нагоду здійснити автобусну та пішохідну екскурсії містом, побачити різноманітні пам'ятки історії та культури, в тому числі й місце пам'яті жертв Голокосту, а також всесвітньо відомі Бранденбурзькі ворота. Ми відвідали музей Заксенхаузен, колишній концентраційний табір, де в період Другої світової війни було замордовано десятки тисяч людей різних національностей, в тому числі й українців. Це було дуже хвилюючим. Ми використали можливість потрапити до Целленбау, що слугувало з 1936 по 1945 рр. в'язницею гестапо, найжахливішого місця смерті та жорстокого поводження з в'язнями. Багато націй і народностей вшанували та увічнили тут пам'ять про своїх синів і дочок. Але, на жаль, загиблим українцям не встановлено навіть пам'ятної дошки. Саме тут, у камері №14, в ніч з 9 на 10 червня 1944 року завершилось мученицьке життя героя, борця за свободу та незалежність нашої держави, людини, чиє ім'я носить наша школа, Олега Ольжича (Кандиби). І ми поклали у цій камері зроблений власноруч український національний вінок та подарували музею дві збірки кращих творчих робіт учасників І і ІІ Всеукраїнських молодіжних Ольжичевих читань.

Перебуваючи в Ельзензеє-гімназії, де ще продовжувався навчальний рік, наші учні відвідували уроки, взяли участь у спортивному святі, під час якого разом із німецькими друзями здавали спортивні нормативи. Хочеться відзначити, що українські хлопці показали справжню козацьку силу, спритність і мужність. В останній день нашої поїздки до Німеччини відбувся Зоммерфест (еквівалент нашого свята останнього дзвоника), де учні представили німецьким глядачам українську культуру у всій її красі, з її звичаями і традиціями та гарним українським вбранням.

Сповнені нових вражень, ми повернулися додому і тепер будемо чекати на наших німецьких друзів у нас в гостях, в родинах учнів рідної школи.

Автор: Наталя Тимчук, керівник міжнародного шкільного українсько-німецького партнерства.


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.014
Перейти на повну версію сайту