Після виступу Т.В. Демченко та обговорення її звіту депутати прийняли рішення вважати роботу голови обласної ради щодо організації діяльності депутатського корпусу Миколаївської обласної ради п'ятого скликання такою, що сприяє налагодженню тісних взаємовідносин між органами влади, розвитку та посиленню значення місцевого самоврядування у громадському житті області, підвищенню ролі обласної ради у вирішенні соціально-економічних проблем життя територіальних громад сіл, селищ, міст області.
У зв'язку з вибуттям двох депутатів обласної ради та враховуючи інформацію голови обласної територіальної виборчої комісії з виборів депутатів Миколаївської обласної ради п'ятого скликання Шведа Б.М. на сесії були визнані повноваження депутатів обласної ради Афанасьєва Сергія Вадимовича та Нурулліна Мінулли Ахатовича, які введені до складу постійної комісії обласної ради з питань роботи з громадськими об'єднаннями, засобами масової інформації та зв'язків з органами місцевого самоврядування у зв'язку з їх особистими заявами.
Окрім того, на сесії обласної ради була прийнята обласна Цільова національно-культурна програма «Збереження та розвиток етнічної, культурної та мовної самобутності національних меншин у Миколаївській області на 2010 — 2013 роки
Миколаївська область є однією із багатонаціональних областей України, у якій мешкають представники 133 національностей. За даними Всеукраїнського перепису населення 2001 року (єдине офіційне джерело інформації) українці в області становлять 1 млн. 034 тис. 400 чоловік або 81,9 відсотка від загальної чисельності населення області, а решта мешканців області (18,1 відсотка) належить до національних меншин. Найбільш чисельними є:
росіяни — 177530 осіб, молдавани — 13171 особа, білоруси — 8369 осіб, болгари — 5614 осіб, вірмени — 4277 осіб, євреї — 3263 особи, корейці — 1751 особа, азербайджанці — 1482 особи, роми — 1449 осіб, поляки — 1317 осіб, татари — 1255 осіб, німці — 1220 осіб.
В області зареєстровано і функціонують 37 національно-культурних товариств та 5 Центрів національних культур.
Затвердження Програми сприятиме збереженню і розвитку етнічної, культурної та мовної самобутності осіб, які належать до національних меншин і проживають у Миколаївській області; підвищенню ролі місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування у сфері захисту прав національних меншин; консолідації зусиль органів місцевої влади та національно-культурних товариств області щодо реалізації державної політики в сфері міжнаціональних відносин.
Проект Програми пройшов обговорення у національно-культурних товариствах області, його було розглянуто на засіданнях постійних комісій та президії обласної ради. У Програмі враховано пропозиції та зауваження, висловлені національно-культурними товариствами, доповнення до програми внесені депутатами обласної ради.
Були також внесені зміни і до вже існуючих програм.
Зокрема до Програми стабілізації та розвитку тваринництва в господарствах усіх форм власності Миколаївської області на 2005-2010 роки.
Питання щодо необхідності підтримки галузі АПК профільна постійна комісія обласної ради піднімає протягом тривалого часу. Депутатами обласної ради зверталася увага на фактичне зменшення фінансової підтримки з державного бюджету, що мало місце протягом останнього часу. Депутатський корпус був стурбований і відносно занепаду, котрий спостерігався у галузі тваринництва, особливо молочного. Пропонувалися різні варіанти його підтримки. З урахуванням пропозицій депутатів обласної ради облдержадміністрацією підготовлено та внесено на розгляд сесії питання щодо внесення доповнень до зазначеної Програми, що дозволить підтримати саме молочне тваринництво.
Видатки у сумі 5 млн. грн. враховані у рішенні обласної ради щодо внесення змін до обласного бюджету Миколаївської області на 2010 рік.
До Програми соціально-економічного розвитку Миколаївської області на 2000-2010 роки «Миколаївщина — 2010» теж були внесені зміни.
Вони стосувалися необхідності надання дотації за рахунок коштів обласного бюджету 2010 року на покриття збитків комунальному підприємству «Міжнародний аеропорт «Миколаїв» для погашення частини заборгованості із заробітної плати та нарахувань на неї в сумі 1690,0 тис.гривень, згідно із фінансовим планом підприємства.
Стосовно комунального підприємства «Кафе «Лілея» до вищезгаданої програми теж були внесені зміни.
Враховуючи те, що підприємство вперше за останній час демонструє позитивні показники економічного розвитку, працює прибутково. Депутати пропонують підтримати це підприємство та надати йому фінансову підтримку у межах 100,0 тис.грн. для придбання обладнання.
Інше — Про внесення змін до рішення обласної ради від 16 жовтня 2009 року № 16 «Про обласну премію імені Федора Іванова — Героя України»
З метою відзначення премією кращих механізаторів області у 20010 році із загального фонду обласного бюджету виділено 70,0 тис. гривень на відзначення премією кращих механізаторів області відповідно до Програми соціально-економічного розвитку Миколаївської області на 2000-2010 роки «Миколаївщина — 2010».
Були внесені зміни і до обласної Програми «Діти Миколаївщини» на 2006-2010 роки. Вони стосувалися дошкільних навчальних закладів.
Рішенням обласної ради програма була доповнена новим пунктом, який дозволить направляти кошти з обласного бюджету на покращення матеріально-технічного стану дошкільних навчальних закладів. В першу чергу — це придбання меблів.
Введення цього заходу дозволить на покращення матеріально-технічного стану закладів дошкільної освіти спрямовувати кошти з обласного бюджету, у тому числі й депутатські кошти.
Створення належних умов у дошкільних навчальних закладах області, особливо у сільській місцевості, значним чином покращить якість дошкільної освіти дітей та позитивно відобразиться на їх здоров'ї.
Внесені зміни і до обласної Програми підтримки індивідуального житлового будівництва на селі та поліпшення житлових умов сільського населення «Власний дім» на період до 2011 року.
З метою вирішення питань газифікації житлових будинків депутатами обласної ради внесено доповнення до вищеназваної Програми, які дозволять на її реалізацію (газифікація населених пунктів) залучати кошти з місцевих бюджетів.
Внесено зміни та доповнення до Програми розвитку земельних
відносин у Миколаївській області на 2007 — 2010 роки.
Ними передбачається здійснення фінансування у 2010 році завдань Програми із встановлення меж населених пунктів, розмежування земель державної та комунальної власності та проведення нормативної грошової оцінки земель за рахунок коштів, які надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва.
На пленарному засіданні депутати підтримали пропозицію облдержадміністрації і прийняли рішення про внесення відповідних змін до Програми.
Особливу увагу, як завжди, депутатський корпус звернув на питання, котрі стосувалися медицини і соціального захисту населення.
На XXXVIII сесії обласної ради внесено доповнення до:
- обласної Програми «Безбар`єрна Миколаївщина» щодо забезпечення ортезами на грудний відділ хребта дітей та дітей-інвалідів за рахунок коштів обласного бюджету. На дані цілі виділено у 2010 році 98,2 тис. гривень. Обласна рада доручила головному управлінню праці та соціального захисту населення облдержадміністрації укласти угоду з Миколаївським державним експериментальним протезно-ортопедичним підприємством на виготовлення ортезів з урахуванням висновків Державної інспекції з контролю за цінами в Миколаївській області.
Фракцією «Партії регіонів» у 2010 році виділено депутатські кошти в сумі 388,8 тис. гривень для придбання крісел колісних для інвалідів. Відповідні зміни внесено до зазначеної Програми;
- Комплексної програми соціального захисту людей похилого віку, осіб з обмеженими фізичними можливостями та осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на 2006- 2010 роки («Турбота»), щодо проведення перерозподілу коштів для надання щомісячної матеріальної допомоги учасникам визволення Миколаївської області від фашистських загарбників у розрізі бюджетів міст та районів. У 2010 році з обласного бюджету виділено кошти у сумі 88,2 тис. гривень для виплати щомісячної матеріальної допомоги 49 учасникам визволення Миколаївської області від фашистських загарбників (кожен отримує щомісяця по 150 гривень).
Також важливим кроком стало прийняття рішення «Про внесення змін до обласного бюджету Миколаївської області на 2010 рік».
Вільні залишки коштів обласного бюджету 2010 року, частина ресурсу від перевиконання надходжень до загального фонду обласного бюджету по підсумках першого півріччя 2010 року направлено на збільшення дохідної частини обласного бюджету для вирішення важливих, першочергових питань щодо матеріально — технічного забезпечення бюджетних установ обласного підпорядкування, проведення заходів на виконання обласних програм «Питна вода Миколаївщини», «Шкільний автобус», «Безбар'єрна Миколаївщина», цільова соціальна програма «Відновлення зовнішнього освітлення сільських населених пунктів Миколаївської області на 2007-2008 роки» тощо.
Проект рішення детально вивчався робочою групою з числа депутатів постійної комісії обласної ради з питань планування, бюджету, фінансів та інвестицій, активно обговорювався на засіданнях постійних комісії, президії обласної ради. Депутатами обласної ради було внесено чимало конкретних пропозицій, змін до проекту, які були враховані при доопрацюванні рішення.
Враховано пропозиції профільної постійної комісії обласної ради з питань культури, науки і освіти, сім'ї та молоді, спорту на уточнення видатків на проведення капітальних ремонтів обласних закладів освіти. Додатково виділено кошти Миколаївській середній загальноосвітній школі — інтернату №3 , Очаківському дитячому будинку, Вознесенській спеціальній загальноосвітній школі-інтернату, Широколанівській спеціальній загальноосвітній школі-інтернату Веселинівського району.
У рамках виконання заходів обласної Комплексної програми «Здоров`я нації на 2002-2011 роки передбачено кошти на забезпечення хворих області життєво необхідними препаратами, а саме: на забезпечення хворих з пересадженими органами — 365,0 тис. гривень; на забезпечення хворих онкодиспансеру — 501,3 тис. гривень.
Здійснено впорядкування надходжень з державного до обласного бюджету та врегулювання важливих соціальних питань, не профінансованих при затверджені обласного бюджету на 2010 рік, затверджено перерозподіл обсягів та напрями використання видатків на виконання депутатами обласної ради доручень виборців.
Запропоновані зміни до обласного бюджету на 2010 рік прийняті одноголосно.
Були внесені зміни й до обласної Програми охорони довкілля та раціонального природокористування на 2000-2010 рр.
Депутатський корпус обласної ради підтримав запропоновані та доопрацьовані облдержадміністрацією доповнення та зміни до обласної Програми охорони довкілля та раціонального природокористування на 2000-2010 рр.
Зазначені зміни дозволять:
- реалізувати проекти щодо реконструкції системи водоочищення у м.Новий Буг та реконструкції каналізаційних мереж у м.Нова Одеса (мікрорайон «Бузький», вул. Маслозаводська), на які з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища обласного бюджету у 2010 році передбачено понад 1200,0 тис. гривень.
- у разі наявності фінансового ресурсу почати роботи з поетапної реконструкції каналізаційної насосної станції у с.Луч Жовтневого району.
Окремим рядком слід виділити рішення обласної ради, які стосувалися цивільного захисту населення від надзвичайних ситуацій стихійного характеру.
До прикладу...
На території області останнім часом інтенсивно розвиваються процеси підтоплення, від шкідливої дії яких потерпають 511 населених пунктів, з яких 13 міст і селищ міського типу (69 відсотків площі області, що дорівнює 17033 кв.км).
Тому з метою вжиття невідкладних першочергових заходів з надання допомоги населенню у разі підтоплень населених пунктів та територій області, беручи до уваги неповне забезпечення підрозділів оперативно-рятувальної служби сучасними зразками спеціальної техніки для проведення робіт з відкачування води на сесії були внесені зміни та доповнення до Регіональної цільової соціальної програми розвитку цивільного захисту Миколаївської області на 2009 — 2013 роки.
Про фінансування заходів обласної Програми «Питна вода Миколаївщини» на період до 2020 року.
За пропозицією постійної комісії обласної ради з питань ЖКГ 2 березня 2010 року рішенням обласної ради до зазначеної Програми внесені зміни, які б дозволили на реалізацію її заходів залучати кошти з обласного бюджету — 5 млн. грн. щорічно.
Враховуючи складну ситуацію із водопостачанням в області постійні комісії вважають за необхідне облдержадміністрації у проекті рішення обласної ради «Про внесення змін до обласного бюджету Миколаївської області на 2010 рік» передбачити видатки у сумі 1000,0 тис. гривень на фінансування заходів обласної Програми «Питна вода Миколаївщини».
Внесені зміни та доповнення до обласної Програми забезпечення молодих сімей та одиноких молодих громадян житлом на період з 2003 по 2012 роки.
Затверджено Положення про порядок надання пільгових довготермінових кредитів молодим сім'ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) і придбання житла за рахунок обласного бюджету Миколаївської області.
Були внесені зміни і до рішення обласної ради від 16 квітня 2010 року №18 «Про виконання заходів щодо розв'язання соціальних та екологічних проблем, пов'язаних із завершенням будівництва Ташлицької ГАЕС у 2010 році.
По цьому питанню депутати підтримали пропозицію спрямувати максимальний фінансовий ресурс на вирішення проблем Богданівської ЗОШ 1-3 ступенів Доманівського району.
Потребувало змін і рішення обласної ради від 16 січня 2001 року №5 «Про першочергові заходи щодо створення умов безпечного функціонування Ташлицької ГАЕС». Вони стосувалися необхідності створення риборозплідника біля селища Білоусівка Вознесенського району.
На сесії вирішено припинити юридичну особу — комунальне підприємство «Миколаївський обласний інформаційно-аналітичний центр». Затверджено Статут КП «Госптехобслуговування».
Також новим кроком у науково-культурному житті області є утворення обласного центру наукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності.
Він був сформований з метою унормування діяльності, як редакційно-видавничої групи «Реабілітовані історією, так і робочої групи «Книга Пам'яті України» в частині організації роботи, фінансового, матеріально-технічного, кадрового забезпечення, наукового рівня підготовки видавничих проектів, що фінансуються за рахунок коштів обласного бюджету, облдержадміністрацією запропонований проект рішення щодо утворення обласного центру наукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності.
На сесії обласної ради депутати підтримали проект рішення зі змінами та доповненнями стосовно утворення обласного центру наукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності.
В обласному бюджеті на 2010 рік вперше враховано видатки у сумі 150,0 тис. гривень на преміювання кращих представників області в галузі охорони здоров`я. Затверджено Положення про преміювання та склад конкурсного комітету.
Вирішено преміювати також кращих працівників галузі культури.
Рішенням XXXVIII сесії обласної ради призначено Кравченка Анатолія Васильовича на посаду головного лікаря Миколаївського обласного шкірно-венерологічного диспансеру, а Соловйова В.А. на посаду директора Миколаївського коледжу культури і мистецтв.
Крім того на території України, у тому числі і в Миколаївській області триває період сухої і спекотної погоди та різкого підвищення температурного режиму, що обумовлює великий ризик виникнення надзвичайних ситуацій в природних екологічних системах.
Тому депутатами обласної ради було прийнято рішення про пожежонебезпечну ситуацію, що склалася у Миколаївській області у зв'язку з аномальним підвищенням температурного режиму. Запропоновано звернутися до населення області через засоби масової інформації щодо обмеження відвідування лісних масивів, лісонасаджень, природних ландшафтних парків, об'єктів підвищеної пожежонебезпеки тощо.
Обласній державній адміністрації, головному управлінню МНС України в Миколаївській області, органам місцевого самоврядування та виконавчої влади області рекомендовано вжити невідкладних заходів з недопущення виникнення надзвичайних ситуацій, забезпечення постійної готовності та можливості залучення до гасіння пожеж наявних у регіоні сил і засобів незалежно від форм власності та підпорядкування.
Забезпечити проведення інформаційно-роз'яснювальної роботи серед населення про пожежну небезпеку.
Загалом сесія пройшла на високому професійному рівні. Незважаючи на велику кількість проблемних питань, усі вони були розглянуті ретельно, продуктивно депутатським корпусом з подальшим прийняттям відповідних сесійних рішень.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |