Так, Чорнобильська атомна станція і сьогодні є загрозою для нас. Адже споруджений на 4-му реакторі саркофаг, розрахований на 20 років. 24 грудня ц. р. минає 24 роки від того дня, як його було споруджено.
У Миколаївському будівельному коледжі з нагоди 65-річчя трагедії над Хіросімою відбувся «круглий стіл». Ініціатор проведення, заступник голови Миколаївської обласної організації «Зелений рух», член Проводу обласної організації Народного Руху України Олександр Малицький назвав Хіросіму і Чорнобиль наслідком нашої аморальності та бездуховності. А священик Церкви Святого Пантелеймона отець Іван Лещик, благословляючи учасників «круглого столу», нагадав, що діяльність людини стала загрозливою для всього світу. І сталося так тому, що людина відчуває себе господарем, а не розпорядником. Мудре слово повинно бути священним, і лише тоді людина відчуває себе відповідальною. А депутат Миколаївської міської ради Олександр Жолобецький нагадав про інше нелюдське ставлення до постраждалих від Чорнобильської аварії. Так, наприклад, начальники Обласного УМВС, заступаючи на цю посаду (а їх помінялося вже чимало) через рік отримують квартиру. Серед чорнобильців є і досі такі, хто стоячи на черзі не можуть отримати її. І з отриманням путівок до санаторію не все гаразд. Багато учасників «круглого столу» зазначили, що основою всьому повинно бути духовне очищення — екологія душі. Прикладом тому повинна бути Японія. Адже, хоча й більше ніж півстоліття минулого з того часу, як на Хіросіму та Нагасакі були скинені атомні бомби, шрами від них залишились і досі. Але все робиться так, щоб вони загоювалися. Про це нагадали Рубік Симонян та голова Миколаївського товариства японської культури Галина Зинов'єва. Здавалося б, уроки довкілля у школах є одним із шляхів того, щоб людина відчула себе не господарем, а розпорядником, про що казав отець Іван. Але один із учасників «круглого столу», заступник Миколаївського міського голови Раїса Вдовиченко звернула увагу на те, що їх викладають лише з 2-го по 4-й класи. Цього мало. Наступного дня, після проведення «круглого столу», біля пам'ятника «Ангел Чорнобиля» на проспекті Миру було проведено панахиду, яку відслужили священики православної, греко-католицької та римсько-католицької церкви. Після цього був мітинг, на якому теж не можна було не згадати про аморальність та бездуховність. Рубік Симонян згадав, як нелегко йому було добитися, щоб цей пам'ятник був споруджений і зі скорботою висловився про забруднений сквер, на якому стоїть ангел зі свічкою, нагадуючи про тих, хто ризикуючи своїм життям, врятував життя не тільки мешканців України, а ще й багатьох країн Європи. Поруч із цією скульптурою планується встановити каплицю.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.014Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |