Нещодавно з ініціативи Малої академії наук учнівської молоді Рівненської облради відбулася Перша всеукраїнська літня школа фольклористики, в роботі якої взяли участь кращі фольклористи 9-10 класів нашої держави.
Завданням юних дослідників було опанувати за десять днів фольклорну спадщину Рівненського Полісся. Якщо спочатку діти прослухали курс лекцій з народнопоетичної творчості, мистецтвознавства, ознайомилися з процесом збирання матеріалу, навчилися виготовляти народні вироби, невеликі музичні інструменти, вишивати, то вже потім вони почали ходити в експедиції до найвіддаленіших куточків області, де записали сотні народних пісень, оповідань, звичаїв та обрядів поліського краю, більшість із яких — на межі зникнення. Звичайно, праця була не з легких, але це компенсувалося дружнім колективом, який сформувався за період навчання.
За результатами роботи школи юні дослідники отримали іменні сертифікати, а зібрані ними матеріали вже готуються до друку в одному із рівненських видавництв.
Нашу область у цій школі гідно представила Анастасія Науменко, учениця 9?го класу Морського ліцею ім. проф.?М. Александрова. Її наставник — керівник секції «фольклористика» миколаївського МАНу, доцент Миколаївського Національного університету імені В.?О. Сухомлинського Т.?Д. Кремінь впевнений: талановиту молодь краю треба підтримувати.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |