Громада села Прибужжя Доманівського району чи не найповажніша за віком на Миколаївщині. Найдавніші згадки про цей населений пункт нашого регіону датовані в архівах 1690 роком.
Вже дев`ятий рік поспіль 24 серпня в День Незалежності України прибужанська сільська громада святкує День села.
На урочистості з нагоди 320річчя села Прибужжя, крім керівництва району, прибуло багато шанованих гостей.
Від імені голови обласної ради Т.В.Демченко, депутатського корпусу обласної ради прибужанців тепло і щиро привітала голова постійної комісії обласної ради з питань культури, науки і освіти, сім`ї та молоді, спорту Т.І. Бугаєнко. Таміла Іванівна зазначила, що село має свою цікаву історію і неповторні традиції. Звідси і така гостинність, товариськість і щирість жителів села. Надзвичайна толерантність, злагодженість і миролюбність характеризує цю громаду. Можливо, ці риси, формувалися тим непростим минулим, яке подолали прибужанці йдучи до сьогоднішньої поважної дати. На цих землях у свій час хазяйнували турки, козаки, німці... Однак українці були і будуть повноправними господарями Прибузького краю. Більше ста українських народних пісень пролунало над прибужанським небом у День села. Такими мелодійними талановитими голосами, які мають представники цієї сільської громади (незалежно від віку), можна тільки пишатися. На відкритій сцені аж до ранку танцювали, співали щирих зворушливих пісень дорослі і діти, молодь і старші люди.
-Прикро, що будівля Будинку культури нині на реконструкції, — каже Прибузький сільський голова Віктор Сильвестрович Чайка. — Та ми віримо, що за сприяння депутатів обласної ради спільними зусиллями ця проблема незабаром вирішиться. Адже у селі більше 600 жителів — це молодь. Село бачить свою перспективу. На території сільської ради працює два дошкільних навчальні заклади (які відвідують по дві групи малюків), є сільська лікарняна амбулаторія, у нас сильна футбольна команда (третій рік поспіль посідає перше місце в районі), у загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів навчається 280 учнів. Сільська рада приділяє постійну увагу надходженням до бюджету, залученню резервів, пошуку робочих місць.
Я дуже люблю своїх земляків, люблю своє село. Раніше у нас відзначалося лише храмове свято — 9 жовтня. Нашій сільській церкві Апостола Іоанна Богослова понад 120 років. Вона теж об'єднує громаду. Ми її відродила, пишаємось її історією. А сьогодні щирість і радість панує на святі Дня села. А коли радіє село, значить у нього є майбутнє, є перспектива.
Доречно сказати, що обласна рада постійно приділяє увагу злободенним питанням прибужанської сільської громади. На колективному святі сільський голова виголосив подяку голові обласної ради Т.В.Демченко.
Кращим представникам села, в тому числі і сільському голові В.С.Чайці, на святі було вручено Почесні грамоти обласної ради. В рамках урочистих заходів з нагоди 320річчя села Прибужжя були і різноманітні спортивні та художні конкурси, вікторини.
Без сумніву, тільки та громада, яка має справжнього лідера, може так цікаво жити і красиво відпочивати!
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |