3 вересня голова облдержадміністрації Микола Круглов зустрівся з керівниками державних та комунальних ЗМІ області для обговорення актуальних питань.
Такими традиційно виявились недостатня поінформованість журналістів щодо подій в їхньому районі чи місті, а також недостатнє фінансове забезпечення органів масової інформації, що М. Круглов вважає абсолютно неприпустимим, оскільки преса, насамперед та, де серед засновників є органи влади та місцевого самоврядування, має діяти в інтересах громади, тобто надавати їй максимум інформації і, шляхом зворотного зв'язку, доводити до відома посадовців думку громадян. Є жорстка вимога Президента: будь-яка критична публікація в ЗМІ має отримати конструктивну реакцію органів влади», — наголосив голова облдержадміністрації.
- З іншого боку, — впевнений М. Круглов, — журналісти, насамперед редактори, мають розуміти свою відповідальність перед суспільством: не допускати викривлення інформації, не створювати штучний негатив, завжди добре перевіряти факти.
Оскільки голова облдержадміністрації завжди знаходить час для читання газет, а не тільки оглядів ЗМІ, які роблять його підлеглі, під час зустрічі він докладно проаналізував дві недавні публікації. Так, новоодеська районна газета «Промінь» надрукувала матеріал на основі інтерв'ю з місцевим керівництвом щодо наслідків стихійного лиха і проведення ремонтно-відновлювальних робіт — аж за 10 днів після самої розмови. За цей час вже було не тільки виділено фінансування, а й розпочато роботи, але журналісти не поцікавились актуальністю викладеного матеріалу, створивши у читачів враження повної неконтрольованості ситуації.
Інший приклад ще більш дивний: орган Миколаївської обласної ради газета «Рідне Прибужжя» надрукувала статтю радника голови обласної ради про ситуацію навколо відбудови зруйнованої Богданівської школи у Доманівському районі, яка, за висловом М.Круглова, «перекреслила» роботу всієї обласної влади. На цей об'єкт після руйнівних наслідків недолугої місцевої реконструкції область виділила 17 млн. грн. з коштів Ташлицької програми, роботи проводяться в авральному режимі, — з метою завершення будівництва до грудня п.р. Стаття ж про нібито «легковажне ставлення» до проблеми інформує читача про повну безвихідь ситуації.
Втім приклади безвідповідальності надають не тільки ЗМІ, а й їхні співзасновники. Незважаючи на те, що в кожному місцевому бюджеті передбачено фінансування висвітлення діяльності органів влади, непоодинокі випадки, коли газета не може отримати належні кошти. Наприклад, «Віснику Жовтневщини» на заваді стає районне управління фінансів, а тому ж «Рідному Прибужжю» несвоєчасно перераховує кошти обласна рада.
Є і приємні новини: у Новобузькому районі, де протягом кількох років проблеми взаємодії місцевих органів влади з комунальними ЗМІ доводилось вирішувати не тільки депутатам усіх рівнів (включно з народним депутатом України М. Кругловим), а й обласній прокуратурі, тепер, після приходу до керівництва райдерж-адміністрацією нової команди, вироблено абсолютно чіткі правила взаємодії: усі владні та контролюючі структури мають офіційні угоди з комунальними ЗМІ про висвітлення діяльності. ЗМІ, зі свого боку, скоротили обсяг реклами, що зробило їх більш інформативними та цікавими для читача.
В обговоренні наболілих питань взяли участь генеральний директор облдержтелерадіокомпанії О. Митрофанов, головний редактор проводного радіомовлення «Очаківська нива» Л. Магу, редактор Новобузької райгазети «Вперед» Л. Зубова-Кульчицька, редактор райгазети «Вісник Жовтневщини» В. Мурга, головний редактор газети «Вечерний Николаев» В. Пучков та інші.
На завершення діалогу голова облдерж-адміністрації проінформував редакторів про те, що найближчим часом підпише розпорядження, згідно з яким:
• усім місцевим органам влади буде доручено, на виконання вимог Закону «Про порядок висвітлення роботи органів державної влади та місцевого самоврядування», укласти відповідні угоди із комунальними ЗМІ;
• редакторам державних та комунальних ЗМІ будуть регулярно надаватись оперативні зведення про події в їхньому регіоні;
• керівникам усіх місцевих органів влади буде запропоновано ввести до складу колегій, створених при цих органах, редакторів місцевих комунальних ЗМІ.
«Все інше залежатиме від вас самих — від того, як ви себе поставите, — додав Микола Круглов. — Головне — нікого не бійтесь і відчувайте свою відповідальність перед громадою».
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |