СТРАТЕГІЯ ДЕРЖАВНОЇ КАДРОВОЇ ПОЛІТИКИ ВІД ГОЛОВДЕРЖСЛУЖБИ
На виконання доручення Президента України та Уряду Ґоловдержслужба бере участь у розробці глобального та широкого документу — «Стратегії державної кадрової політики на 2011 -2020 роки». Даний документ являє собою комплексну програму по реформуванню державної кадрової політики практично в усіх сферах суспільного життя.
Головними проблемами у кадровій сфері сьогодні є невідповідність кадрової політики вимогам трансформаційних процесів у державі; недосконалість законодавчої бази, яка не надає кадровим процесам правової обґрунтованості, урегульованості та захищеності, соціального забезпечення персоналу; відсутність стратегічного управління щодо підготовки кадрів відповідно до потреб суспільства; нерозвиненість кадрових інститутів, недостатня кваліфікація персоналу кадрових служб; наявність розриву, певного професійного вакууму між поколіннями кадрового корпусу державного управління; недостатнє застосовування наукових підходів, результатів наукових досліджень при виробленні та реалізації державної кадрової політики.
Головними питаннями, які потребують вирішення через реалізацію «Стратегії державної кадрової політики» мають стати:
- удосконалення нормативно-правової бази управління людськими ресурсами в усіх сферах суспільного життя, зокрема удосконалення правового поля для раціонального використання людських ресурсів держави, створення дієвих механізмів гарантування громадянам їх права на працю, яку вони вільно обирають та на яку погоджуються;
- стратегічне спрямування підготовки персоналу у відповідності до суспільних потреб; (багато юристів та економістів, мало інженерів-електриків);
- удосконалення роботи кадрових служб державних органів, підприємств, установ і організацій саме як рушійної сили щодо управління персоналом.
- застосування результатів наукових досліджень при виробленні та реалізації державної кадрової політики.
З прийняттям цієї «Стратегії...» буде закладено стратегічний курс на вирішення проблем кадрового забезпечення не лише державного управління, а і економічній, соціальній, гуманітарній, науковій та інших сферах. У проекті «Стратегії...» передбачено створення правових, організаційних та фінансових засад державної кадрової політики із залученням у пріоритетні галузі економіки та державне управління висококваліфікованих, ініціативних фахівців, здібних випускників вищих навчальних закладів, а також відновлення системи ротації кадрів, створення державної системи неперервної професійної підготовки.
В державі та в нашій області організована низка заходів щодо ознайомлення, обговорення та узагальнення пропозицій до проектів. З прийняттям цієї «Стратегії...» буде закладено системний курс на вирішення проблем кадрового забезпечення. У проекті висвітлені також такі напрями, як соціальний діалог Х.а тендерна політика.
На Миколаївщині триває обговорення проекту «Стратегії державної кадрової політики на 2011-2020 роки». Запрошуємо усіх бажаючих приєднатися до обговорення на сайті Управління державної служби Головдержслужби України в Миколаївській області — http://guds.gov.ua/sub/nikolaivska. Надані пропозиції будуть узагальнені та направлені до Головдержслужби України, після чого Кабінет міністрів України до 20.10.2010р. остаточно доопрацює проект «Стратегії...» профільними міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади із залученням державних наукових установ.
До 01. 11.2010р. планується підготувати проект Указу Президента України про затвердження «Стратегії...» та опрацювати питання щодо утворення провідної наукової установи з питань державної кадрової політики та проблем державного управління.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.012Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |