«Те, що зараз відбулося в Україні, — це неоокупація. Це неоокупаційний режим», — заявив 21 вересня під час прес-конференції у Львові член Політичної ради Народного Руху України, народний депутат України І та ІІ скликань Богдан Горинь.
«Ситуація, яку ми переживаємо зараз в Україні, дуже подібна до ситуації, в якій ми знаходилися у 80-х роках. У 80-х роках Україна була окупована і відчувала усі тиски і усі непроглядні перспективи, які склав для України Кремль. Важко повірити, що через 20 років українські виборці своїми руками викопали велетенську яму, впали в цю яму, а тепер думають, як з неї вийти. Ситуація подібна тим, що в кінці 80-х років переслідували людей, які писали про владу правду, арештовували їх, міліція доходила аж до побиття, накладали різні штрафи, знущалися над нашими ідеями та ідеалами. І те, що відбувається зараз, дуже подібне», — сказав Богдан Горинь. З його слів, у останнє десятиріччя введено дуже багато нових термінів. «Замість колоніалізму кажемо неоколоніалізм, замість імперіалізму — неоімперіалізм. Трансформація відбулася і з поняттям окупація. Те, що зараз відбулося в Україні, — це неоокупація. Це неоокупаційний режим! Окупація не означає, що все мертве. Окупанти щось дозволяють», — сказав Горинь. Він зауважив, що під час німецької окупації в усіх областях України виходили українські газети, «можна було писати про створення культурних товариств, про шкільництво, про якісь історичні поняття, висвітлювати історію України, але не можна було єдиного робити — боротися з окупантом». Під час радянської окупації, стверджує Богдан Горинь, також багато можна було робити, «але не можна було виступати проти так званої радянської влади, якої фактично і не було». «За роки так званої радянської влади жодної радянської влади не було: ради як такі не мали ніякої влади, була партійно-бюрократична машина. Те, що нас судили в той час як антирадянщиків, це абсолютно було фіктивно, бо ми виступали не проти радянської влади, а проти партійного режиму. Над Україною нависла нова партійна небезпека, яка почала себе активно проявляти», — каже Горинь. Так, за його словами, переглядається історія. «Здається, історія вже набрала того українського характеру, тої достовірності, що переглядати було абсолютно недоцільно. Прийшов представник нової окупаційної влади на посаду — міністр освіти і науки Табачник Дмитро, який вважає, що з історії треба повикидати цілі окремі розділи, що це непотрібно, непотрібно говорити про подвиг молодих людей під Крутами, про Мазепу, про цілий ряд сторінок нашої визвольної боротьби. Що робиться із нашими архівами? Зараз доступ до них утруднений»,- наголосив Богдан Горинь. Він підкреслив: «Дуже важливо, щоб Україна оновилась. Може пригадуєте слова Павличка: «Україна гине від маразму...». Маразм нам став великою небезпекою. Ми хотіли б оновитися, і щоб люди, які виходять у політку, були чистими».
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.008Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |