Відкриття будь-якої виставки — це завжди свято. Особливо якщо ми відкриваємо для себе нове ім'я в мистецтві, а саме — ім'я Володимира Павловича Приходька, талановитого різьбяра по дереву. У цієї людини великий творчий шлях, він надзвичайно обдарований природою.
Виставка відкрилась 30 вересня в музеї «Підпільно-партизанський рух на Миколаївщині у роки Великої Вітчизняної війни. 1941-1944 рр.». Директор обласного краєзнавчого музею Володимир Михайлов звернув увагу на те, що виставка не випадково проводиться саме тут. Адже Володимир Павлович має відношення до бойових дій. Він проходив службу у складі обмеженого контингенту військ у Афганістані. На щастя, горнило війни не змогло опалити душу митця.
Різьбленням по дереву Володимир почав займатися в дитинстві. Свої навички та майстерність удосконалював самотужки. З 1999 року член творчого об'єднання «Прибужжя». Саме з цього моменту починає активний творчий пошук. З'являються нові форми, образи, оригінальні композиції. Таємничі африканські маски, рельєфні портрети, вишукані вази, дивовижно витончені панно. Серед винаходів майстра — спеціальна технологія покриття дерев'яних виробів лаком, що надає творам особливої виразності та краси.
Привітати майстра з першою персональною виставкою завітали друзі, родичі, колеги по творчості. Серед них начальник управління культури облдержадміністрації Світлана Гладун: Існує такий термін «арт-терапія». Сутність його полягає в тому, що мистецтво виліковує душі. Ви — майстер, ваші роботи вас лікують, але вони лікують і нас. Велике спасибі вам за це».
Користуючись урочистою нагодою, урядовець поздоровила члена обласного творчого об'єднання «Прибужжя» Анатолія Цуркана з ювілеєм. Нещодавно йому виповнилося 80 років.
Своє захоплення роботами майстра висловив кандидат мистецтвознавчих наук і директор Миколаївського обласного художнього музею ім. В.В. Верещагіна Сергій Росляков: Існує така приказка — перший млинець комом. У вашому випадку ком не вийшов, вітаю. Я дуже здивувався, коли довідався, що митець не вчився за фахом різьбяра. Його роботи виконані на професійному рівні, різноманітні за тематикою. Митець відчуває форму, простежується у роботах вплив східної культури. Недарма наш край називають роздоріжжям Сходу і Заходу».
На творчому рахунку Володимира Приходька велика кількість міжнародних, всеукраїнських, обласних виставок. Свої кращі роботи представляє для виставкової експозиції на фестивалі національних культур південного регіону України «Дружба». Витвори Володимира Приходька зберігаються в Миколаївському обласному краєзнавчому музеї. Разом з іншими майстрами бере участь у творчих зустрічах, фестивалях. Він є лауреатом обласного огляду народної творчості «Мій рідний край, оспіваний піснями», нагороджений почесною грамотою Миколаївської обласної державної адміністрації.
До якого ж з видів творчості віднести роботи майстра? У витворах простежуються фольклорні мотиви. Але деякі, ажурні і тонкі, виконані з такою вишуканістю та аристократичністю, що стали б перлиною навіть у палаці короля.
В останній час митець захопився дуже складними за технікою виконання та досить великими за розміром роботами. Автор працює з різними видами дерева: верба, вишня, ясен, береза, акація, горіх, бук, черешня, сосна, тополя. Серед добре знайомих зустрічаються і закордонні гості: гледичія, софора, чинара, пальма. Митець постійно експериментує з матеріалом. Дуже важливо, де росте дерево, у кожного свій відтінок, колір.
У Володимира Приходька багато творчих планів. Загалом, мрії талановитого різьбяра збуваються, навіть швидше, ніж він на те розраховує. Сподіваємось, що за першою виставкою будуть і інші. В більшому масштабі, на великих площах.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |