У день жалоби, коли в Україні було проголошено траур за жертвами трагедії на Дніпропетровщині, у Миколаївському Обласному палаці культури відбувся концерт чоловічого хору «Орфей» (художній керівник Володимир Вівчарик) зі Львова.
Цей концерт мав назву «З піснею у серці і проходив під патронатом Миколаївського міського голови Володимира Чайки. Перед початком концерту Володимир Дмитрович подякував колективу хору за те, що приїхали в наше місто, принісши нам духовність та нагадавши таким чином, що ми — українці, великий народ. Міський голова також зазначив, що духовна музика лунає як для нас, так і для тих, хто загинув у катастрофі на території сусідньої з нами області. Звичайно, їхню пам'ять було вшановано хвилиною мовчання. Цей концерт був передсвятковим і скорботним. Адже слідом за траурним днем наставало потрійне свято: День Покрова Пресвятої Богородиці, День Українського козацтва і День народження УПА. Ці свята теж поєднані зі скорботою. І не слід пояснювати, чому. Треба згадати історію. Відомо, що у Західній Україні, на відміну від інших регіонів нашої держави, українська духовність не втратила силу. І, мабуть, тому, що навіть в епоху атеїзму народ цієї землі ніс віру у Бога. Божественними піснями і розпочався концерт. Арія Андрія з опери Семена Гулака-Артемовського «Запорожець за Дунаєм», яку виконав соліст хору Богдан Волосецький, нагадала, що Свята Покрова була покровителькою і заступницею козацтва. Адже опера про козаків, а виконана арія є молитвою. Можна також сказати, що ця арія разом із піснею «Козацькому роду нема переводу», яка лунала у гуртовому виконанні, нагадала миколаївцям, що вони живуть на козацькій землі. Наша сучасність постала і у безсмертних думах Великого Кобзаря, які «стали на папері сумними рядами» ще 170 років тому. Адже сьогодення навіює сумні думи кожному свідомому українцю. Саме про нього йде мова і в повстанській пісні «Гей, браття, Опришки!»: Нема щастя в ріднім краю, Бо панів багато. А пісня «Виростиш ти, сину...», яку співали дуетом Богдан Волосецький і Михайло Олійник, є наукою молодому поколінню — за ким майбутнє України. Наукою про те, що можна вибирати друзів, дружину, але «вибрати не можна тільки Батьківщину». І після завершення концерту, коли голова Миколаївської обласної організації Народного Руху України Юрій Діденко подякував колективу хору за чудовий виступ, він висловив надію, що з такими людьми відродиться Україна і стане щасливою, заможною, квітучою державою. До цього хочеться додати, що сама назва хору є закликом до відродження. Бо він носить ім'я героя давньогрецького міфу, котрого вбили вакханки, а тіло розшматували, але дзвони струн його кіфари не затихали навіть після смерті музики. Так само українську духовність намагаються знищити сучасні вакханалії.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |