ІА «Контекст Причорномор'я»
Миколаїв  >  Моніторинги
Дискомфорт від регіонального майбутнього країни
17.11.2010 / Газета: Український Південь / № 40(884) / Тираж: 3000

Погода продовжує тішити українців теплом, побивши цілу низку рекордів із температур у різних куточках нашої країни. Навіть старожили не пам`ятають такого тепла в середині листопада, коли температура вдень досягає 200С, а вночі не опускається нижче 5... 80С. Україна, що постійно потерпає від перевитрат російського газу на опалення осель та житлово-комунальні потреби, отримала шанс зекономити, але наша неповоротка система скоріш за все буде зігрівати вулицю через брак у відповідальних осіб уміння та бажання це зробити. Якщо у стосунках природа — людина на деякий час установився певний комфорт, то цього не скажеш у стосунках влада — громадяни. Отримавши певні дивіденди від виборів до місцевих органів влади за допомогою шулерського закону, регіонали продовжили наступ на права та свободи українців.

У гуманітарній сфері колишній голова адміністрації Леоніда Кучми та «настоящий полковник», а нині міністр освіти та, за словами однопартійців, «казнокрад» Дмитро Табачник продовжує руйнацію історичної та духовної ідентичності українців.

Експериментуючи над чутливими для українців темами — мовою, історією, оплатою навчання для студентів, продовжуючи в такий спосіб зачистку від рідної мови титульної нації, до якої, за його ж власними словами, він не належить.

З приходом регіональної влади в країні в чергове постають питання: бути чи не бути українській мові, чи згадає хтось із влади заморених голодом у 1932-1933 роках, бо Президент ініціював виключення зі списку лауреатів на Шевченківську премію письменників, що пишуть про геноцид власного народу.

Він воліє, щоб ми знову збилися на манівці і брели протореними і окропленими кров`ю шляхами колишньої радянської історії, припареної імперськими інтересами Медвєдєва-Путіна, готовими завжди використовувати нашу країну у власних політичних потребах.

На руйнацію основ малого та середнього бізнесу та благополуччя більшості громадян країни направлені зусилля регіоналів через прискорене прийняття нового Податкового кодексу. Його настирне проштовхування в порушення всіх існуючих законів викликало чимале збурення у середовищі тих, хто своєю працею заробляє достаток собі та країні.

Вони потерпають не стільки від податків, як від поборів різних інспектуючих служб і з розумінням ставляться до зміни законодавства, але не в пориві горячки, а спокійно, зважено, після обговорення та узгодження різних позицій, а не так, коли більшість навіть не зуміла його прочитати.

Редакція нового Податкового кодексу мало враховує інтереси цих людей, і влада, контрольована представниками олігархічно-буржуазних структур, повністю вирішила розв`язувати проблеми країни за рахунок малого і середнього бізнесу та людей праці.

Бо поза увагою розробників залишилися мільярдні статки новоз`явлених буржуїнів, сховані в офшорах, і це більшість розуміють, але катком намагаються закатати представників середнього та малого бізнесу, викинувши на вулиці мільйони громадян праці.

Ініціатори прийняття Податкового кодексу намагаються нашвидкуруч його проштовхнути, хоч мало хто прораховує наслідки від цього кроку. Без заперечення, зміни в законодавстві потрібні, і давно, але такі, що мали б принести користь країні, а не кучці олігархів.

Сумно, що Партія регіонів, зосередивши в своїх руках усю владу в країні, діє в такий спосіб: ви — робіть, що хочете, а буде по-нашому.

Без сумніву, більшість громадян, залежні від змін законодавства, не змовчать і повинні показати свою силу, щоб заставити владу з ними рахуватися. Шанс показати це під час виборчого процесу вже втрачений, бо ігнорування виборів — це потужний сигнал, але недостатній для влади.

Тільки не обравши владну партію до місцевих органів, можна було сподіватись на підтримку від місцевих депутатів.

На жаль, нині про це можна лише пожалкувати, бо саме представники середнього бізнесу не пішли на вибори, віддавши їх на відкуп пенсіонерам. І нині єдиним засобом впливу на владу залишається вулиця.

Не за горами ще одна порція змін до Трудового кодексу, де пропонується збільшення робочого часу до 48 годин і низка інших новацій, що не підуть на благо трудовому люду, і тут також не можна змовчати і потрібно буде постояти за свої права. І байдужим не може залишатись ніхто.

Враховуючи, що офіційні профспілки знаходяться на підтаньцьовці у партії влади, годі сподіватись на протести, подібні тим, що відбуваються у країнах Європи на захист прав трудящих.

Тому більшості громадян необхідно тримати ніс по вітру, щоб не вийшло, як із транспортуванням отрути із Калуша через Миколаїв.

З протестами проти її перевалки в місті корабелів виступили лише поодинокі активісти екологічних молодіжних організацій, у тому числі «Зеленого руху», які зіпсували день народження голови держадміністрації Миколи Круглова.

Це змусило владу донести інформацію до мешканців міста та зробити вигляд стурбованості ситуацією, що складається у зв`язку з транспортуванням небезпечних речовин через Миколаїв, бо одесити від цієї місії відмовилися.

Події останніх днів підтверджують слабкість демократичних традицій у країні та нерозвиненість суспільних інститутів держави. Незважаючи на численні порушення, регіонали призначили своїх мерів у м. Харкові та м. Одесі, й інших містах, бо судова система держави продовжує працювати за принципом «чєго ізволітє.

Тому оскарження виборів суди розглядають досить вибірково, в основному відмовляючи опозиції та задовольняючи владні примхи. На цьому тлі відбулася прокурорська рокіровка. Новий прокурор свій погляд зразу перевів на опозиційний табір і ті, хто недавно був у владі, в прокуратуру ходять, як на роботу, хоч певні звинувачення проти них на тлі нинішніх зловживань влади яйця виїденого не стоять.

Громадяни лише перевели подих на тлі зростаючих цін та інших експериментів влади, Президент придбав собі за 15 мільйонів доларів гелікоптер для польотів, а колишній глава Адміністрації Президента Ющенка Віктор Балога зайняв крісло одного із найвідданіших регіоналів Нестора Шуфрича — міністра надзвичайних ситуацій і тепер буде в одній компанії з найкращим полковником Табачником. Такі вони нинішні реалії.

Поки влада намагається за допомогою ненависного ще недавно МВФ розв`язати проблеми країни, на її теренах продовжують дорожчати хліб, молочні продукти та овочі. Житниця Європи має проблеми із господарюванням на власних чорноземах і не може забезпечити харчами власний народ.

Наступними, хто буде виходити на акції протестів проти влади, стануть фермери, бо неефективна політика держави довела до руїни більшість їх господарств та перетворила колись багаті чорноземи на місце для жебракування їх власників.

Автор: Юрій Діденко


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту