ІА «Контекст Причорномор'я»
Миколаїв  >  Моніторинги
У центрі уваги — соціальні об'єкти
07.12.2010 / Газета: Рідне Прибужжя / № 136(3024) / Тираж: 6008

Реалізуючи інтереси територіальних громад, Казанківська районна рада п'ятого скликання постійно тримала у полі зору найважливіші проблеми соціально-економічного розвитку району. З метою досягнення нової якості життя громадян Казанківщини, запровадження соціальних, економічних та демократичних стандартів життєдіяльності людини з самого початку роботи ради п'ятого скликання визначено пріоритети, напрямки роботи та шляхи вирішення проблемних питань Казанківського району.

Завдяки прийнятим рішенням Ка-занківської районної ради п'ятого скликання та виділеним з обласного, районного та місцевих бюджетів коштам у Казанківському районі вирішено низку проблем соціально-культурної сфери.

За кошти обласного, районного, місцевих бюджетів проведено реконструкцію та ремонт ряду об'єктів комунальної власності. На сьогодні в районі на території кожної з 18 місцевих рад відновлено роботу дошкільних навчальних закладів, здійснюються заходи для забезпечення їх цілорічної роботи. В 2006 — 2009 роках проведено реконструкцію приміщень Новолазарівсько-го, Дмитрівського, Миколаївського, Весе-лобалківського, Троїцько-Сафонівського, Суходільського, Новоданилівського дошкільних навчальних закладів. На ці цілі з обласного, районного, місцевих бюджетів та за рахунок спонсорських коштів виділено та освоєно більше 450 тис. грн.

У 2010 році районною радою затверджена Програма розвитку дошкільної освіти в Казанківському районі на 2010 — 2015 роки. На її виконання з райбюджету вже виділено 40 тис. грн. для проведення капітальних ремонтів приміщень Троїцько-Сафонівського та Володимирівського дошкільних навчальних закладів.

У район залучені та освоєні кошти Українського Фонду соціальних інвестицій у сумі 3,655 млн. грн. У ході реалізації цього проекту були відремонтовані приміщення та системи опалення Миколо-Гулаківської, Миколаївської, Троїцько-Сафонівської, Новофедорівської, Веселобалківської загальноосвітніх шкіл, районного Будинку культури, відновлено водопостачання на територіях Казанківської селищної, Новода-нилівської, Михайлівської, Новолазарівської сільських рад. Поряд з цим за рахунок районного бюджету були газифіковані Ве-селобалківська, Миколаївська та Новофе-дорівська загальноосвітні школи. За рахунок коштів районного бюджету в 2010 році плоский дах приміщення Веселобалківської школи замінений на шатровий. Також за кошти районного бюджету, спонсорські кошти вже в 2010 році придбано котел та проведено поточний ремонт приміщення Казанківської ЗОШ № 2, проведено ремонт приміщення їдальні ЗОШ № 4, замінені вікна на металопластикові у приміщенні Володимирівської ЗОШ, проведено поточний ремонт системи опалення та холодного водопостачання в Каширівській школі, відремонтовано дах приміщення Новода-нилівської загальноосвітньої школи. В Но-волазарівській ЗОШ І-ІІІ ступенів проведено ремонт котельні, газифіковано Троїцько-Са-фонівську школу. Всього на ремонт шкіл та підготовку їх до нового навчального року з районного бюджету виділено 574,8 тис. грн. та задіяно 118 тис. грн. спонсорських коштів.

У галузі охорони здоров'я також є позитивні зрушення. В 2006 році в Казанківській ЦРЛ була проведена реконструкція системи опалення з переведенням відділень лікарні на індивідуальні топкові, що дало змогу зменшити витрати з використання природного газу й електроенергії на 40 %. Вартість робіт — 201,8 тис. грн. У ЦРЛ проведені поточні ремонти приміщень жіночої консультації, харчоблоку, пральні, дитячої консультації, ремонт системи опалення пологового, терапевтичного відділень та районної поліклініки. В пологових залах пологового відділення, з метою створення комфортних умов для породіль та новонароджених дітей, установлені СПЛІТ-системи, в чотирьох палатах вікна замінені на склопа-кети. За рахунок спонсорської допомоги та благодійних внесків завершено ремонт операційного блоку, проведений поточний ремонт стоматологічного корпусу.

Приміщення Новоданилівського та Ново-федорівського ФАПів переведено на газове опалення. Проведена реконструкція системи опалення Миколаївської лікарняної амбулаторії з переводом на газове опалення. Поліпшена матеріально-технічна база Вели-коолександрівського ФАПу, в якому замінено вікна на склопакети, замінені двері, фельдшерський пункт оснащений медичним обладнанням (холодильник, бактерицидні опромінювачі, «Панмед»). У 2008 році за рахунок коштів субвенції з обласного бюджету в сумі 100 тис. грн. проведено реконструкцію приміщень Олександрівсько-го, Михайлівського, Веселобалківського ФАПів та фельдшерського пункту селища Казанка.

В цьому році у Володимирівській дільничній лікарні за рахунок спонсорських коштів проведена заміна покрівлі площею 1200 кв. м.

За рахунок коштів районного бюджету для Казанківської ЦРЛ придбано діагностичний автоматизований комплекс «Кардіо на суму 24,6 тис. грн.; витяжна шафа вартістю 10 тис. грн.; комплект лінз для визначення гостроти зору вартістю 6,6 тис. грн.; інгалятор ультразвуковий вартістю 1,9 тис. грн.; портативний електрокардіограф вартістю 13,6 тис. грн.; замінена башта Рожновсь-кого вартістю 79 тис. грн. Покращилось оснащення ЦРЛ медичним обладнанням за рахунок централізованих поставок — нового обладнання отримано на суму 766 тис. грн.

За рахунок Французького благодійного фонду «Співдружність націй», з яким тісний зв'язок підтримує депутат районної ради Г. В. Мкртчян, для ЦРЛ придбано шість холодильників, твердий та м'який інвентар, пральні машини, матеріали для ремонту операційного блоку на загальну суму 40 тис. грн. У 2010 році зазначеним благодійним фондом для потреб ЦРЛ надана фінансова допомога в сумі 32 тис. грн.

2009 року розпочаті роботи з реконструкції інфекційного відділення (вартість робіт — 668 тис. грн.) та будівництва локальної очисної споруди інфекційного відділення вартістю більше мільйона гривень.

До 2007-го успішно виконувалась програма газифікації Казанківського району. На її виконання газифіковано села Ново-федорівка, Новогригорівка, Троянка, Ми-хайлівка, Миколаївка. В 2008 році виконання програми загальмувалось через заборону Кабміну будувати підвідні газопроводи за рахунок державного бюджету. Зі зміною політичної ситуації в державі, з обранням Президентом України Віктора Федоровича Януковича казанківці вже відчули позитивні переміни. Ситуація з газифікацією сіл уже змінилась на краще: в цьому році газифіковано село Троїцько-Сафонове.

Для Казанківського району, як, до речі, і для багатьох регіонів України, існує проблема забезпечення населення якісною питною водою. Районною радою прийнята та діє Програма забезпечення населення Казанківського району якісною питною водою на 2007-2020 роки. Останнім часом відновлено водопостачання Новобузьким груповим водопроводом населених пунктів району: Новолазарівка, Михайлівка, Ново-данилівка, Дмитрівка, Великоолександрівка, Новофедорівка, Новогригорівка, селище Казанка.

Звичайно, в районі залишається ще чимало невирішених проблем. Одна з найскладніших — зайнятість населення. Для її вирішення потрібні інвестиції, створення нових робочих місць, легалізація зайнятості.

В цьому плані є серйозний проект, котрий планує реалізувати державне підприємство «Східний гірничо-збагачувальний комбінат». В рамках обласної програми «Питна вода Миколаївщини» планується зведення в районі міні-заводу з очищення питної води, а також з капітального ремонту і відновлення існуючих систем водозабезпечення. Треба продовжувати роботи з газифікації населених пунктів району. На черзі у нас будівництво підвідних газопроводів до сіл Великоолександрівка, Новолазарівка, Дмит-ро-Білівка, Дмитрівка, Нововлодимирівка, Червона Знам'янка, Скобелеве, Каширівка. Плануємо продовжити роботу з виконання програм відновлення зовнішнього освітлення населених пунктів, переведення всіх дитячих садків на цілорічний режим роботи, максимального охоплення учнів шкіл району гарячим харчуванням, придбання шкільних автобусів для підвезення учнів, за допомогою обласного бюджету збираємось замінити вікна у навчальних закладах району.

В найближчих планах — реконструкція приміщення для гуртожитку Казанківської гуманітарної гімназії, будівництво дренажної системи та каналізації дитячого садка «Теремок» у смт Казанка, введення в експлуатацію інфекційного відділення та локальної очисної споруди, капітальний ремонт та оснащення сучасним обладнанням лабораторії центральної районної лікарні. Заплановано капітальний ремонт автодороги від села Лагодівка до села Михайлівка Широківського району Дніпропетровської області, а також ремонт дороги Троїцько-Сафонове — Червона Знам'янка, поточний ремонт автодоріг комунальної власності.

Напередодні місцевих виборів голова Ка-занківської районної ради В. І. Кузін разом з головою райдержадміністрації В. В. Скрипником провели зустрічі з активом громад в селищній і всіх сільських радах району, разом з громадами визначили основні проблеми, які хвилюють людей, пріоритетність і черговість їх вирішення. На виборах 31 жовтня жителі району вкотре виказали довіру Партії регіонів представляти їхні інтереси у районному органі місцевого самоврядування — до районної ради обрано 26 депутатів від Партії регіонів, що становить 72 % від загального складу ради; з 18 керівників місцевих рад району, обраних на останніх виборах, 15 є членами районної організації Партії регіонів.

Автор: Вікторія ЛЯШЕНКО


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту