День місцевого самоврядування — свято всенародне, бо до нього причетний кожен свідомий громадянин України. Держава дала нам право будувати свою долю: плекати, окреслювати й реалізовувати свої плани. І відрадно, що останнім часом територіальні громади активізувалися. Зарозуміле поняття Є влада, нехай вирішує і діє поступово залишається в минулому. Громади все частіше збираються разом і на зборах вирішують свої наболілі питання. Яскравим прикладом цього є участь територіальних громад у проекті ПРООН/ЄС «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». У Вознесенсь-кому районі в ньому взяли участь п'ять місцевих рад: Олександрівська селищна рада та Вознесенська, Воронівська, Но-вогригорівська, Прибужанівська сільські ради. І мали сенс. Громадам удалося вирішити питання водозабезпечення, ремонту дитячих дошкільних закладів тощо.
Вісім сільських рад стали учасниками всеукраїнських конкурсів проектів, спрямованих на розвиток місцевого самоврядування. У Мартинівському та в Трикратах створено громадські організації по утриманню багатоповерхових будинків — асоціації ОСББ. Села стали спілкуватися, ділитися досвідом роботи. У селах Ново-григорівка, Прибужани, Мартинівське та селищі Мартинівське діють кооперативи по газо- та водозабезпеченню. Все це доводить одне — людям не байдуже, як вони житимуть, а отже, місцеве самоврядування справді розвивається. І хто ж як не народні обранці — сільські голови, депутати всіх рівнів — грають у цьому першу скрипку. Про VІ скликання говорити ще зарано, а от представники V скликання залишили по собі яскравий слід.
Підсумовуючи на останній сесії районної ради роботу депутатського корпусу V скликання, голова районної ради Валерій Коваленко сказав: Інтереси територіальної громади Возне-сенщини в районній раді V скликання представляли 35 депутатів — представники семи політичних партій. Але різні політичні погляди не завадили їм пра-
цювати єдиною командою, працювати плідно, на результат. Саме це дозволило нашим депутатам вирішувати будь-які питання продуктивно, завдяки саме цьому в нашому районі протягом 2006 — 2010 років зроблено чимало: в наші села прийшли тепло, вода і світло на вулицях; змінили свої обличчя школи, дитячі садочки, сільські будинки культури і клуби, ФАПи і лікарняні амбулаторії; відремонтовано чимало доріг, створено нові робочі місця. І все це в період економічної кризи! За чотири роки на виконання різних соціальних програм з бюджетів усіх рівнів проведено видатків на загальну суму 224 млн. 493,9 тис. грн., зокрема на освіту — 109 млн. 920,2 тис. грн., охорону здоров'я — 18 млн.
308.5 тис. грн., соціальний захист і соціальне забезпечення населення — 81 млн. 202,9 тис. грн., розвиток культури — 13 млн. 659,7 тис. грн., розвиток фізичної культури та спорту — 1 млн.
402.6 тис. грн.».
За словами голови райдерж-адміністрації Івана Бурдіна, сформувати народних обранців V скликання в єдину команду, яку він же й очолював до квітня 2010 року, було не так просто. Об'єднало всіх депутатів бажання працювати для людей, бачити щасливими наших школярів та дошкільнят, приходити на допомогу ветеранам і одиноким старим людям. Саме в цьому сенс депутатської діяльності в V скликанні.
«Ни один депутатский корпус прошлых созывов не сделал столько работы, сколько сделал V созыв. Ни в одном созыве депутаты не пользовались таким авторитетом у своих избирателей, как в V созыве. И ни в одном созыве не было такого тесного сотрудничества районного совета с депутатами областного совета», — так високо оцінив роботу депутатського корпусу минулого скликання керівник району.
Про деякі добрі депутатські справи у фоторепортажі.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |