СЬОГОДНІ БАШТАНКУ ЗНАЮТЬ по всій Україні як місто, в якому інтенсивно проводиться реформування ЖКГ, завершено Програму реконструкції системи опалення багатоквартирного житла та соціальної сфери міста, де впровадження індивідуального високоефективного енергозберігального обладнання дало великий економічний ефект.
Головний напрямок роботи міської ради — це житлово-комунальне господарство, по якості послуг якого жителі оцінюють роботу влади.
І мені, як міському голові, завдяки плідній співпраці всіх гілок влади, громади міста та керівників господарств усіх форм власності, насамперед, удалося утримати позиції Баштанки по благоустрою та, окрім цього, завершити реконструкцію ЖКГ, розпочату моїм попередником В. Яворським.
Одним із напрямків у житловому господарстві є створення об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Ця нова форма утримання житла вже давно ввійшла в життя міста Баштанки. Сьогодні в нашому місті створено та діє 57 об'єднань співвласників, що становить 96 % усього багатоквартирного житла. Та частина небайдужих жителів багатоповерхівок, яка вчасно зрозуміла, що необхідно діяти, поки щось пропонують, а не сидіти і дивитись, як руйнується їх будинок, на сьогодні у вигідному
становищі. В цих будинках виконано капітальний ремонт або реконструкцію (за необхідністю) покрівлі, проведено ремонт водяних, каналізаційних та електричних мереж, установлено індивідуальні прилади опалення. Мешканці, які піклуються про свої помешкання, завжди отримують підтримку міської влади та держави.
Асоціація об'єднань співвласників Єдина сім'я», яка створена і діє в нашому місті вже майже 8 років, веде комп'ютерний побудинковий облік, де чітко і ясно зафіксовані всі платежі по об'єднаннях. Один будинок не повинен жити за рахунок іншого — це елемент соціальної справедливості.
Загальнодержавними програмами уряду не вперше передбачено в країні цільові кошти на будинки, в яких вже створено ОСББ. І якщо проаналізувати, то побачимо, що приватний сектор не отримує таких коштів, хоча майже наполовину утворює місцевий бюджет. Це зайвий раз доводить, що уряд пріоритетно ставиться саме до об'єднань співвласників багатоквартирних будинків.
І з 2007 року, можна з гордістю сказати, проводиться величезна робота в даному напрямку.
Згідно із загальнодержавними Програмами «Соціально-економічного розвитку регіонів» та «Модернізації житлового фонду» було виконано капітальний ремонт 15 покрівель багатоквартирних житлових будинків на загальну суму 763 тис. грн., у тому числі 687 тис. грн. за рахунок субвенції з державного бюджету, 76 тис. грн. — з місцевого бюджету та коштів мешканців ОСББ.
У 2008 році було продовжено цю роботу. На реалізацію заходів, затверджених Програмою реформування і розвитку ЖКГ, з міського бюджету використали 1262,2 тис. грн. У багатьох багатоповерхових будинках було проведено реконструкцію водопровідних та каналізаційних мереж.
Цього року з державного бюджету також виділено кошти в сумі 1022 тис. грн. на виконання капітального ремонту покрівель будинків, в яких створено ОСББ. Нині в нашому місті вже завершується капітальний ремонт покрівель у 9 багатоповерхівках. За ініціативою міської ради капітальний ремонт покрівель виконується тільки в будинках, які зареєстровані в черзі, затвердженій рішенням сесії міської ради. Такий підхід до цього питання не викликає ні в кого обурень. Хто перший подбав про себе, створив об'єднання, виконує поточний ремонт на зібрані кошти, той перший і заслуговує на увагу влади. Сьогодні об'єднання разом с асоціацією Єдина сім'я» та міською радою контролюють хід виконання ремонтних робіт. Ці будинки стануть прикрасою нашого міста, адже покрівля виконується з металочерепиці із застосуванням новітніх технологій. Мешканцям будинків, у яких ще не створено ОСББ, а це чотири багатоповерхівки міста, необхідно замислитись, адже покрівлі в їхніх будинках не в найкращому стані, і самотужки виконати такий обсяг робіт, як капітальний ремонт покрівлі, не під силу жителям будинків без підтримки міської влади та держави. А в даний період діють ряд загальнодержавних програм, які направлені саме на допомогу мешканцям, що створюють об'єднання або вже створили. Тож я вважаю, що прийшов час діяти, а не вагатися!
Кілька слів ще хочеться сказати про освітлення нашого міста. Депутати міської ради з розумінням сприйняли в 2007 році ініціативи депутатського корпусу обласної ради, підтримані і районними депутатами, щодо відновлення зовнішнього освітлення сільських населених пунктів.
Сьогодні дві третини вулиць у місті та в селах Шевченко, Зелений Яр і Андріївка вже освітлюються. Лише у 2008 році на зовнішнє освітлення із застосуванням двотарифних лічильників, що дають економію на 37 %, було витрачено понад 62 тис. грн. Роботи тривають і сьогодні. Я сподіваюсь, що до кінця поточного року буде завершено виготовлення проектно-кошторисної документації на освітлення всіх останніх вулиць нашої територіальної громади.
Хочу відзначити, що робота з благоустрою нашого міста триває, ще багато треба зробити, але вже є спільні досягнення, є шлях, яким треба йти. Головне, що всі ми разом знаємо: благоустрій — це візитна картка нашого міста. А стан вулично-дорожньої мережі, освітлення, озеленення та чистота міста — оцінка діяльності місцевої влади.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.008Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |