Спільними зусиллями керівництва Но-воодеської районної ради, депутатського корпусу та виконавчого апарату подолано помилкове уявлення, що місцеве самоврядування в районі є другорядним органом, а депутати звичайними статистами, від яких нічого не залежить. Районна рада п'ятого скликання з перших днів своєї діяльності не плила за течією ручного управління, як того бажалося попереднім керівникам райдерж-адміністрації, а порушувала злободенні питання і шукала шляхи їх вирішення.
Ми провели 39 пленарних засідань районної ради, затвердили 47 районних програм. Успішно організували роботу семи постійних депутатських комісій та провели 374 засідання. Активно практикувалися виїзні засідання, в ході яких депутатами з'ясовувалися екологічні проблеми, стан ремонту комунальних доріг та використання коштів на вуличне освітлення населених пунктів, підготовки шкіл до навчального року та оздоровчого періоду, готовність об'єктів соціально-культурної сфери району до опалювального сезону. Оперативно вирішувалися на місцях проблемні питання, надавалися практичні рекомендації.
Ми постійно стояли на перешкоді незаконного вирішення земельних питань. Для остаточного розгляду на сесії всі земельні питання, технічна документація з нормативної грошової оцінки земельних ділянок ретельно вивчалися депутатами профільної комісії, в разі необхідності з виїздом на місце. В обов'язковому порядку на засідання комісії запрошувалися зацікавлені особи та сільські голови. В інтересах територіальних громад передбачалося заключення угод соціального партнерства.
Завдяки принциповості та компетентності керівництва та депутатів районної ради нормативна грошова оцінка деяких земельних ділянок до розгляду на сесії була збільшена, а в особливих випадках навіть більше ніж у три рази. Це стало значним резервом для наповнення районного бюджету.
Працюючи в 2010 році в профільній депутатській та тимчасовій контрольній комісії з розгляду земельних питань, депутати дійшли висновку, що в результаті сплати за оренду земельних ділянок двадцятьма товаровиробниками менше 3 % районний бюджет щорічно недоотримує близько 186 тис. грн.
Нам удалося поставити пріоритетними напрямками роботи нашої районної ради соціальний захист громадян, належне медичне обслуговування і забезпечення медикаментами учасників бойових дій у роки Великої Вітчизняної війни.
За прикладом обласної ради двічі на рік надавалася матеріальна допомога з районного бюджету учасникам бойових дій, яка в 2009 та 2010 роках становила по 600 грн. відповідно. З ініціативи керівництва районної ради та профільної комісії вирішено питання пільгового продажу ліків у місцевих аптеках інвалідам та пенсіонерам з 5-10-відсотковою знижкою. Завдяки належному фінансуванню галузі охорони здоров'я показники фактичних витрат на забезпечення харчуванням і медикаментами учасників бойових дій у центральній районній лікарні нині є найкращими в області. За кошти районного бюджету також забезпечено надання пільг 42 інвалідам І та ІІ груп по зору.
В 2010 році депутати районної ради внесли зміни до районної Програми «Турбота», в результаті чого за рахунок районного бюджету стало можливим надання одноразової матеріальної допомоги гостро потребуючим інвалідам та представникам малозабезпечених верств населення. І вже в поточному році цю необхідну фінансову допомогу отримало 28 громадян на 8800 грн.
За чотири з половиною роки діяльності районної ради п'ятого скликання за районною програмою реконструкції аварійно небезпечних будівель дошкільних закладів та при фінансовій підтримці з обласної ради нам удалося поновити роботу семи дошкільних навчальних закладів.
Здійснено капітальні ремонти Но-вошмідтівської та Михайлівської шкіл і поточні ремонти практично всіх шкіл.
Нині, крім Михайлівського та Криворізького ДНЗ, усі дошкільні навчальні заклади та всі школи мають автономне газове опалення. Кожен дитячий садок працює з цілорічним режимом роботи та з триразовим харчуванням дітей. У 2010 році 82% від загальної кількості учнів охоплено гарячим харчуванням у шкільних їдальнях.
Керівництво та депутати районної ради п'ятого скликання постійно піклувалися про належне фінансування галузі «Освіта» з районного бюджету, і це дало свої позитивні наслідки.
За період скликання районна рада пильно тримала на контролі питання захисту прав та законних інтересів членів територіальних громад міста та сіл району. З цією метою районною радою були створені тимчасові контрольні комісії. За результатами роботи комісії з перевірки законності прийнятих Новоодеською районною державною адміністрацією розпоряджень по всіх земельних ділянках, наданих в оренду або у власність, нормативно-грошові оцінки яких були затверджені на сесіях районної ради протягом 2006 — 2008 років, висновки якої розглядалися на судових засіданнях Миколаївського окружного адміністративного суду, всі розпорядження райдержадміністрації щодо виділення земельних ділянок в оренду чи у власність, що видавалися без отримання відповідних погоджень районної ради, були визнані судом такими, що не відповідають вимогам чинного законодавства.
Крім того, інша тимчасова контрольна комісія районної ради розглядала скарги на дії начальника ВДАІ з адміністративного обслуговування Новоодеського району Торо-пенка С. І. В результаті роботи комісії були зібрані матеріали, на підставі яких останнього звільнено із займаної посади.
За період п'ятого скликання до районної ради надійшло 315 звернень громадян (у 2006 — 2010 роках). Кількість скарг збільшилась на 137 % у порівнянні з таким же періодом четвертого скликання, що свідчить про довіру людей до районної ради.
Ні одна пропозиція, заява чи скарга не залишались без уваги керівництва районної ради, особливо коли це стосувалося інвалідів, ветеранів війни та праці, пенсіонерів, багатодітних сімей, одиноких матерів. За дорученням голови районної ради вирішено ряд питань, серед яких — проведення часткового ремонту доріг у м. Нова Одеса, відновлення телефонного зв'язку інваліду Великої Вітчизняної війни Нетребку Григорію Павловичу, облаштування зупинки для паркування автомобілів по вул. Червоних партизан біля будинку інваліда І групи Латія Михайла Олексійовича, видання посвідчення інваліда І групи учаснику бойових дій у роки Великої Вітчизняної війни Паранюку Миколі Савелійовичу, часткове проведення ремонту водопровідної мережі дружині загиблого учасника бойових дій у роки великої Вітчизняної війни Гринь Клавдії Микитівни, здійснення перепоховання праху батьків громадянина Романчука Анатолія Миколайовича. І це далеко не повний перелік звернень, які були задоволені.
Керівництвом районної ради протягом звітного періоду проведено 45 виїзних прийомів громадян, усього прийнято 181 відвідувача.
Ми переконалися в тому, що, звертаючись до районної ради, громадяни пов'язують свої сподівання з якнайшвидшим подоланням безвідповідальності представників владних структур на місцях, наведенням елементарного порядку в районі.
В п'ятому скликанні при підтримці депутатського корпусу у виконавчому апараті районної ради було створено відділ з питань управління майном, що безпосередньо займався вирішенням проблемних питань територіальних громад міста і сіл району, серед яких ремонт дорожнього покриття доріг комунальної та державної власності, забезпечення населення якісною питною водою, будівництво та використання очисних споруд, інвентаризація майна комунальної власності територіальних громад міста та сіл району, вирішення проблем вуличного освітлення населених пунктів району, відновлення роботи ФАПів на селі, дошкільних навчальних закладів, газифікації житла, вирішення питань стабільного забезпечення населених пунктів енергопостачанням та багато інших.
Було забезпечено сприяння у газифікації вул. Набережної с. Но-вопетрівське та у завершенні газифікації с. Троїцьке, здійснювався контроль за цільовим використанням коштів обласної субвенції на ремонт комунальних доріг м. Нова Одеса та сільських населених пунктів і вуличного освітлення.
Важливе місце в діяльності районної ради посідала робота з міською та сільськими радами щодо реорганізації підприємств комунальної власності територіальних громад та ефективної організації їх роботи. Так, протягом звітного періоду прийнята каналізаційна мережа міста на баланс визначеного міською радою підприємства. Створено госпрозрахунковий підрозділ з обслуговування та ремонту каналізаційної мережі міста та очисних споруд. Здано в експлуатацію очисні споруди Себинської територіальної громади. Надано рекомендації сільським радам щодо укладання договорів між підприємством-на-давачем та користувачами послуг.
За період роботи районної ради п'ятого скликання та за її ініціативи спільно з органами місцевого самоврядування району та райдержадміністрацією були напрацьовані й добрі традиції.
П'ятий рік поспіль ми проводили районний конкурс на кращу роботу сільських рад з дотримання вимог Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні, який забезпечено гідним фінансовим заохоченням.
Виконавчим апаратом районної ради у співпраці з райдержадміністрацією забезпечено високий організаційний рівень проведення щорічного відзначення кращих представників району з присвоєнням звання «Людина року Новоодещини». Нами започатковано і районний конкурс на кращий заклад соціально-культурної сфери, затверджене Положення про Почесного громадянина Новоодещини.
Депутатському корпусу районної ради п'ятого скликання можна пишатися і тим, що у 2009 році на сесії районної ради затверджено районну символіку: гімн, герб і прапор Новоодеського району. Зібрано біографічні відомості та фотоматеріали про колишніх голів Новоодеського райвиконкому та районної ради, починаючи з 1939 року.
Сьогодні ми разом можемо відверто стверджувати: пріоритетні завдання, які ми поставили у 2006 році, практично виконані.
Вітаючи колег, бажаю всім доброго здоров'я, миру і злагоди в сім'ях, успіхів у професійній діяльності та громадських справах.
Нехай і в подальшому повага та визнання людей стануть для вас невичерпним джерелом енергії та оптимізму.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |