ІА «Контекст Причорномор'я»
Миколаїв  >  Моніторинги
Розроблений проект рішення миколаївської міської ради «про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста миколаєва»
09.12.2010 / Газета: Вечерний Николаев / № 144(3007) / Тираж: 7500

Відповідно до ст.18 Закону України «Про оцінку земель» нормативна грошова оцінка земельних ділянок незалежно від їх цільового призначення в межах населених пунктів проводиться не рідше ніж один раз у 5-7 років.

Базова вартість 1 кв.м землі, відповідно до «Порядку грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів», залежить від витрат на освоєння та облаштування території населеного пункту.

Інформаційною базою для визначення витрат на освоєння та облаштування територій м.Миколаєва стали дані статистичної звітності про натуральні та вартісні показники, надані міськими службами комунального господарства та відділами міської ради, деякі з даних коригувалися з урахуванням чергових планів інженерних мереж.

Обґрунтування можливості досягнення визначених цілей у разі прийняття регуляторного акта.

При виконанні нормативної грошової оцінки міста Миколаєва враховували такі чотири групи факторів, які найбільше впливають на зональну диференціацію цінності міських земель:

- доступність до центру міста, місць концентрації трудової діяльності, центру громадського обслуговування та масового відпочинку (транспортно-функціональна зручність території);

- екологічна якість (стан довкілля) території;

- рівень інженерно-інфраструктурного забезпечення;

- соціально-містобудівна привабливість середовища.

Територію міста розмежовано на 90 економіко-планувальних зон, які є результатом пофакторної оцінки території населеного пункту. Межами земель оціночних районів є магістралі загальноміського та районного рівня, смуги відводу залізниці, природні обмеження (річки, струмки, канали і т.д.), в окремих випадках — межі ділянок виробничих підприємств, об'єктів побутово-культурного призначення.

На результат нормативної грошової оцінки окремої земельної ділянки впливають також локальні фактори. Аналіз, проведений в процесі виконання грошової оцінки, виявив 25 локальних факторів.

В межах міста Миколаєва знаходиться 6050,8 га земель сільськогосподарського призначення (без урахування сільськогосподарських земель під господарськими будівлями і дворами). Ці землі знаходяться у приватній та колективній власності.

За природно-сільськогосподарським районуванням місто чітко поділене на три природно-сільськогосподарські райони:

Новоодеський природно-сільськогосподарський район;

Баштансько-Снігурівський природно-сільськогосподарський район;

Очаківський природно-сільськогосподарський район.

Оцінка виконана по кожному природно-сільськогосподарському району для всіх категорій сільськогосподарських земель, що знаходяться в межах міста.

Грошову оцінку виконано таким чином, що дозволяє достатньо повно диференціювати якість міського середовища.

Визначення очікуваних результатів затвердження Миколаївською міською радою нормативної грошової оцінки земель м.Миколаєва.

У 2000 році базова вартість 1 кв. м земель міста становила 76,95 грн/кв.м.

На сьогоднішній день, з урахуванням коефіцієнтів індексації за 2000-2009 роки базова вартість 1 кв.м земель міста становить 136,09 грн/кв. м.

Після прийняття нової нормативно-грошової оцінки базова вартість земель м. Миколаєва становитиме 229,157 грн/кв. м (у цінах 2010 року).

Базова вартість земель міста збільшиться у 1,68 рази.

У повному обсязі проект документу розміщений на інтернет-порталі «Миколаївська міська рада» в розділі «Проекти регуляторних актів»

Контактний телефон для обговорення — 37-00-09.

Автор: Міське управління земельних ресурсів.


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту