Лідер Народного Руху України, народний депутат Борис Тарасюк вважає, що Росія має намір змінити умови контракту щодо постачання газу в Україну, прописавши нові положення на свою користь.
Про це він сказав, коментуючи тези Президента РФ про те, що не може йтися ні про які гарантії у питанні постачання газу: «Краща гарантія — це гроші. Будуть гроші — буде газ». «Якщо Глава Російської держави не пам'ятає, то йому треба нагадати умови нинішнього контракту щодо поставок в Україну блакитного палива, де зазначено, що Україна розплачується вже за використаний у попередньому місяці газ. Тобто тут заявлений Медведєвим принцип «зранку гроші — ввечері стільці просто не діє, — зауважив Борис Тарасюк. Парламентар припустив, що або Україна сама не виконала умови контракту і не змогла проплатити використаний у минулому місяці об'єм газу, що трансформує механізм купівлі блакитного палива і вводить передплату, або Президент РФ дає чіткий сигнал щодо зміни положень договору на користь «Газпрому». «Якщо не помиляюсь, то «Нафтогаз» систематично на початку кожного місяця рапортує про проплату за минулий місяць. Тому, в принципі, перше припущення не має під собою підгрунття. Таким чином є імовірність того, що Росія незадоволена нинішніми умовами щодо купівлі Україною газу, тому намагатиметься змінити контракт», — сказав голова НРУ. В той же час, зазначив народний депутат, Президент РФ демонструє нинішній владі в Україні, що не відмовиться від такого виду політичної зброї як газопостачання. «Скільки б нинішня влада в Україні не займалась «одобрямсом» щодо дій Росії, але Кремль не збирається ховати в шухляду цей «газовий кнут» і час від часу починає ним розмахувати», — заявив він. «Загалом я не здивований тим, що Медведєв заявляє про неможливість жодних гарантій. Аналізуючи наші відносини в пострадянський період, можна констатувати, що для Росії правила, прописані у нормативних актах або договорах, не носять обов'язковий характер, тобто РФ не має запобіжників для того, аби їх не порушувати. Це проявляється не тільки у газовій, а й інших сферах. Для прикладу, візьмемо хоча б базування ЧФ РФ в Криму, де систематично порушуються правила перебування російського флоту в Україні, — підсумував політик.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |