На державних лісогосподарських підприємствах Миколаївської області розпочато заготівлю новорічних ялинок. Кожне лісництво має свої пункти реалізації новорічних красунь. Приміське підприємство «Миколаївське лісове господарство» реалізуватиме сосни та ялинки на території своїх лісництв та на чотирьох пунктах обласного центру — у мікрорайонах Варварівка, Соляні, Корабельному районі та по вулиці Космонавтів, 142.
До Новорічних свят Миколаївським обласним управлінням лісового та мисливського господарства заплановано заготовити для реалізації 31 тис. шт. хвойних деревець. Усього ж на спеціальних плантаціях лісгоспів вирощено 59 тис. хвойних дерев. Найменшу базу новорічних соснових насаджень поки що має наймолодше державне підприємство Єланецьке лісове господарство», створене 2008 року. Адже, як відомо, на вирощення хвойних красунь потрібно не» менш як 7-10 років. Лісгоспи пропонують викопувати сосни з коренем і комом землі, що дозволить навесні їх використати для озеленення території.
Також у реалізацію будуть направлені ті сосни та ялинки, які довелося зрубати внаслідок прочищення та прорідження лісових масивів, тобто в результаті догляду за насадженнями. Крім того, для тих, хто не наважиться купувати зрубане деревце, за доступною ціною в лісгоспах пропонуються комплекти новорічних гілок, з яких кожен може змайструвати ялинку.
Для миколаївських держпідприємств, що ведуть госпрозрахункову діяльність і вилучені кошти направляють на захист лісових насаджень та створення нових, залишається проблемою завезення новорічних ялинок з інших областей, їх реалізатори закуповують за нижчими цінами, оскільки вирощування хвойних у кліматичних умовах Київської та сусідніх областей лісгоспам обходиться дешевше. Тож щоб підтримати миколаївських лісівників, а до того ж бути впевненими в якості товару, варто купувати лісові красуні, вирощені в лісгоспах нашої області. Те, що запропоновані для продажу ялинки, ялиці чи сосни, не є самовільно зрубаними, засвідчує цифрове клеймо, яке ставиться на деревці лісництвом. Цей же номер проставляється і на накладній, виданій реалізатору.
Миколаївським облуправлінням лісомисливського господарства вжито ряд заходів для боротьби з лісопорушниками. Для захисту лісових насаджень у передноворічний період долучилися служби МВС, ДАІ, Мінприроди. До кінця грудня розширили штати своїх працівників і держлісгоспи: до проведення рейдів підключилися мисливствознавці, колишні працівники лісових господарств та ті, хто наймається в лісові господарства на сезонні роботи. Відпрацьовує свої заходи боротьби з браконьєрами й екологічна інспекція.
Зауважимо: поширена через деякі Інтернет-видання інформація про те, що у Вознесенському районі зафіксований факт самовільного вивезення 150 шт. новорічних дерев, потребує уточнення. Ці новорічні ялинки придбані у Вознесенському лісгоспі законно, але покупець допустив халатність — при виїзді водій не переглянув документацію, за якою отримав товар. Тож виписана накладна залишилася у лісництві, саме її й бракувало перевізнику, якого затримала служба ДАІ.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |