ІА «Контекст Причорномор'я»
Миколаїв  >  Моніторинги
Борис Тарасюк: «Під виглядом компенсації за перебування ЧФ РФ на території України Росія цементує власні позиції у Севастополі
13.01.2011 / Газета: Український Південь / № 1(891) / Тираж: 3000

Лідер Народного Руху України, народний депутат Борис Тарасюк, коментуючи журналістам заяву голови Севастопольської міської ради Юрія Дойникова щодо невчасної виплати Росією місту компенсаційних коштів за перебування Чорноморського флоту РФ на території України, заявив, що компенсаційні кошти, які виплачуються Росією Севастополю за перебування ЧФ РФ на території України, йдуть виключно на підтримку російської гуманітарної і соціальної політики в місті.

«У 2010 році я робив депутатський запит до МЗС щодо того, куди витрачаються кошти, отримані як компенсація за перебування ЧФ РФ на території України. Виявилося, що Росія під виглядом компенсації фактично цементує власні позиції у місті, — зазначив він.

Зокрема, згідно з інформацією, яка надійшла у відповідь від МЗС, за відповідні гроші функціонує філіал Московського державного університету та 4 філіали інших ВНЗ РФ, побудована російськомовна школа і російськомовні дитячі садочки, збудовані житлові будинки для моряків ЧФ РФ, утримується музей Чорноморського флоту, театр ім. Лавреньова, відремонтовано Будинок офіцерів флоту, Матроський клуб, пам'ятник Затопленим кораблям.

«Тепер очевидно, куди в минулому році були витрачені 25,8 млн. гривень, наданих Севастополю російською стороною. Якщо б навіть була надана повна сума у розмірі 38 млн., то ми розуміємо, яким чином ці кошти були б освоєні, — зауважив народний депутат. Більш того, ці гроші освоєні під безпосереднім контролем російської сторони, додав він.

Водночас лідер НРУ зауважив, що, враховуючи вищезгадану ситуацію, є дуже дивною поведінка російської сторони з невчасними виплатами місту таких невеликих компенсаційних коштів за перебування Чорноморського флоту Росії на території України. «Хоча Росія отримала за безцінь у користування фонди, дорогу кримську землю, та й ще користується у повній мірі інфраструктурою Севастополя, вона не хоче вкладати в це місто необхідні кошти. Замість неї бюджет Севастополя змушений субсидуватися Україною для покриття відповідних витрат міста», — сказав Борис Тарасюк.

Приміром, цього року Севастополь вимагає, щоб субвенція з держбюджету України за перебування Чорноморського флоту Росії становила не 117,2 млн. грн. на рік, як передбачено міським бюджетом-2011, а як мінімум 214 млн. грн., як пропонувала міська влада.

Автор: nru.org.ua


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту