То був не тільки вибух, здійснений вибухівкою, що рознесла вщент пам'ятник кату народів, якого дехто і досі вважає батьком. То нащадки славних лицарів-сичовиків не дозволили поглумитися над пам'яттю предків. Зберігаючи вірність традиціям пращурів, вони довели свою нескореність.
Двічі руйнувалася Запорізька Січ. У 1709 році її зруйнувало московське військо за допомогою зрадника Галагана. Але після смерті Петра І, коли став гетьманом Данило Апостол, вона воскресла. Та лише на 41 рік. Потім останню твердиню української державності було знищено за наказом Катерини ІІ. І от тепер на місці цієї твердині було встановлено пам'ятник засновнику голодомору і репресій, за чиїм бажанням 22 червня 1944 року вийшов наказ про депортацію українців, який підписали Берія та Жуков. Мабуть, то символ знищення сучасної держави — України, до чого прагнуть яничари.
Але через півтора місяця після того, як з'явився пам'ятник Сталіну у Запоріжжі, з центральної площі його рідного міста Горі пам'ятник вождеві був демонтований і перенесений до музею-будинку, де жив майбутній кат народів. Цей пам'ятник, як і інші подібні пам'ятники в Грузії, вистояв після того, як на ХХ з'їзді КПРС було розвінчано культ особи Сталіна і пам'ятники йому на всій території СРСР демонтувалися, а все, що було названо його іменем, перейменувалося. Він вистояв навіть у дев'яності роки, коли грузини почали визволяти свою країну від ідолів сталінської предтечі Леніна. І от тепер там, де стояв пам'ятник Сталіну у місті Горі, вирішено спорудити монумент «Загиблим героям у війні з Росією у серпні 2008 року». І площу, на якій він стоятиме, буде названо їхнім іменем. Якщо провести паралелі між подіями у Запоріжжі та Горі, які розділяють лише півтора місяця, то що за символ тут можна побачити?
Звичайно, той самий пам'ятник, який можна було побачити у Запоріжжі ще у перші дні цього року, непогано було б перенести до історичного музею і розмістити його там як чорну сторінку нашої історії. Але ж зрозуміло, що це неможливо. У крайньому випадку, найближчим часом. А якщо він і далі «прикрашатиме» вулицю міста, то недалеко той час, коли запорізький Сталін стане провідником легіону подібних собі ідолів, які окупують українські міста, а може, й села. Звичайно, минаючи західні області України.
Відомо, що культ особи Сталіна розвінчала та сама партія, яку він очолював. Чому ж сучасні комуністи, котрі бажають повернення того ладу, що був за часів Радянського Союзу, тепер намагаються відродити цей культ? Відповідь проста: вони — вірні ленінці, Сталін теж був таким. З перших днів його правління до самої смерті панувала ідея, яка цілком відповідала дійсності: «Сталін — це Ленін сьогодні. Сучасні комуністи прийшли до висновку, що протиставляти вождів — нереально.
До речі, Президент України обурювався тим, що у Запоріжжі було відкрито пам'ятник кату народів. Комуністи ж бажають його відродити. Якщо Президентове обурення було справді щирим, він не повинен дозволити, щоб здійснилося їхнє бажання.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |