«Грантові кошти» — це вже не нове поняття для снігурівчан, адже в районі нагромаджено значний досвід з реалізації подібних проектів. Район є найактивнішим учасником у перегонах за грантові інвестиції. Адже грант — це не лише певні кошти, він передбачає підтримку та розвиток ініціативи на місці, а також стимулює створення громадських організацій, залучає громаду до розвитку села, стимулює прагнення зробити його привабливішим.
Як зазначила начальник відділу економіки Снігурівської райдержадміністрації Тетяна Твардовська, перші кроки в конкурсі проектів можна було назвати пробними. Залучалися порівняно невеликі кошти, на які впорядковували дитячі майданчики, капітально відремонтували роздягальню на стадіоні «Колос» м. Снігурівки. Але сама участь дала можливість набути певного досвіду, який згодом знадобився для виходу на масштабні проекти. Починаючи з 2008 року, жодного разу, беручи участь у конкурсі проектів, представники Снігурівщини не поверталися додому з порожніми руками. Лише у 2010 році було затверджено та виділено кошти на такі проекти, як «Здоров'я нації — найбільша суспільна цінність» (ремонт терапевтичного відділення ЦРЛ), «Оновлення водомережі для розвитку села» (ремонт во-домережі с. Новокандакове), «Подаруємо дітям майбутнє (ремонт ДНЗ с. Вавилове), «Село моє — моя родина, для мене ти єдине» (благоустрій, ремонт водомережі с. Широке), «Майбутнє українського села — нова водомережа» (ремонт водомережі с. Червона Зірка), «Ремонт водопроводу в с. Но-вопетрівка» (ремонт водомережі), «Тепло шкільної родини — кожній дитині (ремонт та придбання ігрової кімнати Снігурівської ЗОШ № 4), «Разом із сім'єю та задля дітей» (ремонт та придбання обладнання для Євгенівської бібліотеки), «Дитячий майданчик на радість дітям» (улаштування дитячого майданчика в с. Галаганівка), «Облаштування в лікарні палати-мрії для дітей з обмеженими можливостями» (капітальний ремонт палати, придбання меблів, телевізора, об-
лаштування туалетної кімнати для інвалідів у Снігурівській ЦРЛ), «Чистота — залог здоров'я» (проведення суботників, озеленення, благоустрій ФОК «Колос»).
Сьогодні мають певний досвід у розробленні проектів сільські громадські організації «Скарбниця добрих справ» (с. Галаганівка), «Відродження села» (с. Першотравневе), «Добробут» (с. Киселівка). Накопичують досвід сільські благодійні фонди «Еллада» (с. Червоний Промінь), «Берегиня» (с. Червона Долина) та інші.
Грантодавці завжди стримано ставляться до запропонованих проектів, на важелі ставляться і напрямки роботи. Але автори проекту перемагають тоді, коли закладають у нього цікаві ідеї, передбачають новизну технологій, модернізацію, неповторність.
Дивлячись на передбачені роботи в рамках проектів, можна з упевненістю сказати, що в Снігурівському районі нагальною є проблема водопостачання в селах, яку влада разом з жителями намагається вирішити в будь-який спосіб.
За чотири роки в грантових проектах удалося отримати понад 2 млн. гривень. Ці кошти пішли на ремонт шкіл, медичних закладів, на водозабезпечення населених пунктів району.
«В 2011 році плануємо отримати винагороду за такі перспективні проекти, як «Щаслива дитина — щаслива родина» (с. Новокиївка), «Відновлення водної артерії — оновлення життєдіяльності села» (с. Тамарине), «Діти — майбутнє української нації (с. Нововасилівка), «Спочатку було — посади дерево!» (с. Баратівка). Почався рух задумок, ініціатив та пропозицій щодо участі в конкурсі грантових проектів, які б дозволили привести в належний стан дошкільні навчальні заклади, фельдшерсько-акушерські пункти, школи», — повідомила Тетяна Миколаївна.
Тож побажаємо успіхів ініціаторам та організаторам у цій нелегкій та відповідальній справі.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |