17 січня 2011 року відсвяткував своє 15-річчя Чорноморський державний університет імені Петра Могили. Університетська бібліотека, як невід'ємна частина вузу, розпочала своє існування разом з ним. За 15 років було зроблено багато для того, щоб бібліотека ЧДУ імені Петра Могили стала однією з найкращих вузівських бібліотек міста. Розпочинала бібліотека свою роботу 1 вересня 1996 року з фондом у 25 тисяч примірників та штатом з двох працівників, та вона неуклінно зростала не тільки якісно, але і кількісно: поповнювалась новими книгами, приміщеннями, технічним обладнанням. У 2003 році бібліотека отримала приміщення нового читального залу на 176 робочих місць.
З відкриттям 11 -го корпусу, «Дому мов», відокремився територіально ще один відділ бібліотеки — відділ літератури іноземними мовами із затишним читальним залом, фондом у 18 тисяч примірників на 26 мовах світу, який розміщено на модернових пересувних стелажах.
За роки розвитку бібліотека приймала участь в багатьох яскравих проектах, таких, як «Пушкінська бібліотека», який значно збагатив якісною сучасною літературою з різних галузей знань фонд читального залу бібліотеки. У 2002 році бібліотека виграла грант, кошти з якого були направлені на автоматизацію бібліотечних процесів. Завдяки йому було придбано та активно Використовується автоматизована інформаційно-бібліографічна система «УФД — Бібліотека». АІБС «УФД — Бібліотека» дає змогу автоматизувати як бібліографічні процеси (створення та функціонування електронного каталогу), так і процеси обслуговування читачів. У 2011 році починається новий етап роботи: завдяки придбаному обладнанню бібліотека розпочинає штрих-кодування фонду, що допоможе інтенсифікувати роботу з читачами в найкращих сучасних бібліотечних традиціях.
За час розвитку бібліотека ЧДУ імені Петра Могили виросла у великий розгалужений підрозділ університету з високопрофесійним штатом у 16 осіб та якісним фондом в 143 947 примірників. Але копітка та напружена робота з організації та використання фонду бібліотеки — це ще не вся її діяльність.
Протягом останніх років великою популярністю користуються також масові заходи, які бібліотека проводить не тільки для «своїх», але і для зацікавлених читачів всього міста. Йдеться про презентації книжок та видавництв (брати Капранови, Ірина Гудим, видавництва «Академія», ЦУЛ, «Нова книга»); читацькі конференції за участю авторів (Григорій Гусейнов, Ілля Старіков, Олег Духовний, Аркадій Суров та інші). На базі та за участі бібліотеки постійно проводяться засідання Літературного клубу, Кіноклубу та науково-практичні конференції, зустрічі та заходи за участю представників різних націй та культур — Франції, Італії, Німеччини, Польщі, Китаю, Японії, США.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |