Чи аргументовано називають рішення Чехії надати політичний притулок колишньому міністру економіки Богдану Данилишину «червоною карткою» для України? Чи можемо говорити про суттєве погіршення стосунків з ЄС і згортання євроінтеграційного діалогу?
На обидва запитання я б відповів «ні. Поки що... На мою думку, країни-члени ЄС вже визначилися з позицією щодо нинішньої ситуації в Україні. Ситуація з наданням політичного притулку екс-міністру Б. Данилишину в Чехії стала одним з перших прикладів реалізації цієї позиції і додатковим аргументом її зміцнення. Очевидно, що це є провісником негативних процесів у перспективах євроінтеграції України. Зокрема факт надання політичного притулку може стати на заваді набуття безвізового режиму. Втім, я б відзначив певну позитивну інерцію у взаєминах із Євросоюзом за рахунок потужного європоштовху» попередньої української влади. Це, зокрема, і сприяє успішному продовженню переговорів щодо Угоди про Асоціацію зі створення зони вільної торгівлі, продовженню переговорів щодо безвізового режиму. Проте, якщо політика теперішньої владної команди продовжиться в тому ж руслі, що і минулого року, то відносини Україна-ЄС неминуче чекатиме застій чи згортання. Причому провина за це буде лежати виключно на українській стороні, оскільки це не Євросоюз «грає не за правилами» і всупереч демократичним цінностям. Для того, щоб змінити цей песимістичний прогноз, влада мусить кардинально змінити свою політику і поважати європейські цінності і стандарти. Лише в цьому разі можливе продовження конструктивного євроінтеграційного діалогу.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |