Постійна комісія обласної ради з питань регулювання комунальної власності, приватизації та капітального будівництва розглянула питання про фінансово-господарську діяльність підприємства комунальної власності області (ПКВО) «Фармація» в 2010 році і використання цим підприємством нерухомого майна.
Основні види діяльності «Фармації — роздрібна торгівля медичними, фармацевтичними та ортопедичними препаратами, виробництво відповідних препаратів і матеріалів. «Фармація» складається з 16 відокремлених підрозділів (філій), з яких 15 розташовані в районах області та 1 — у м. Миколаєві. За інформацією ПКВО «Фармація», до мережі підприємства належать 139 об'єктів, у тому числі: 74 — аптеки, 55 — аптечних пунктів, 10 — аптечних кіосків. Із вказаної кількості 30 об'єктів розташовані в м. Миколаєві, в районах області — 109. Заслухавши та обговоривши інформацію з даного питання, а також беручи до уваги пропозиції депутатів обласної ради, які виїжджали на місця і вивчали питання організації роботи мережі аптечних установ «Фармація» у районах області, постійна комісія обласної ради констатувала, що з початку 2010 року закрито 50 аптечних точок, з яких 36 — в районах області, а також істотно зменшені площі орендованих об'єктів підприємства.
За інформацією облдержадміністрації, ПКВО «Фармація» входить до переліку підприємств спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області, які працюють прибутково.
Депутатська комісія відзначила, що належна робота з налагодження конкурентоспроможності мережі аптечних пунктів «Фармація» стосовно приватних аптек за рахунок цінової політики на медикаменти та розширення асортименту продукції не проводиться, а тому в приватних аптеках на порядок вище попит на товари. Доставка медикаментів в установи охорони здоров'я сільських населених пунктів переважно здійснюється медичними працівниками у робочий час, що заважає вчасно надавати населенню необхідні медичні послуги, оскільки фахівці зайняті «аптечними справами».
Потребує уваги і питання використання майна обласної комунальної власності, яке знаходиться на балансі «Фармації. На місцях недостатньо активно вирішуються питання ефективного використання майна, що відноситься до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області: аптечні заклади закриваються, цілий ряд вільних приміщень не використовується взагалі. На думку депутатської комісії, безініціативність працівників «Фармації у цих питаннях призводить до істотного зниження привабливості нерухомості і обмежує надходження коштів від орендної плати.
Депутати рекомендують взяти на жорсткий контроль питання ціноутворення на медикаменти та лікарські препарати, не допускати необґрунтованого підвищення цін, вжити заходів щодо розширення асортименту медикаментів, забезпечити наявність обов'язкового мінімуму медикаментів в аптечних пунктах і установах охорони здоров'я сільської місцевості, вирішувати питання торгівлі ліками дорогою цінової категорії.
Також серед рішень і рекомендацій депутатів обласної ради — проаналізувати штатну чисельність працівників «Фармації та вжити заходів щодо оптимізації чисельності, а також залучати до роботи молодих спеціалістів.
Як адміністрація підприємства комунальної власності «Фармація» впорається з поставленими завданнями, комісія перевірить у наступному півріччі — повторно розглядатися це питання буде за підсумками роботи підприємства за I півріччя 2011 року.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |