ІА «Контекст Причорномор'я»
Миколаїв  >  Моніторинги
«Общежитие для «своих», или Как в Николаеве манипулируют казенной жилплощадью»
23.02.2011 / Газета: Николаевский бизнес / № 7(363) / Тираж: 5100

В этой критической публикации речь шла о злоупотреблениях со стороны квартирного отдела горисполкома и начальника КЖЭП-24 Василия Присяжного в вопросах заселения и распределения жилья в общежитии по пр. Октябрьскому, 340/1. Для реагирования материал был направлен в мэрию и городскую прокуратуру. Редакция получила следующий ответ от мэра города Владимира Чайки.

«Гуртожиток по пр. Жовтневому, 340/1, згідно з розпорядженням фонду комунальної власності міської ради №270-р від 03.11.03, прийнятий до комунальної власності територіальної громади м. Миколаєва від ВАТ «Миколаївський глиноземний завод» та переданий на баланс комунальному підприємству КЖЕП-24.

В даному гуртожитку згідно з технічним паспортом на домоволодіння по пр. Жовтневому, 340/1 №4781 від 17.07.87 та експлікації внутрішніх приміщень до плану будівлі є шістнадцять кімнат для відпочинку, площею 15,9 кв.м. Кімнати обладнані тепло- та електропостачанням та відносяться до житлових. Тому переводити дані кімнати з нежитлових у житлові немає потреби. Також мешканці, які отримають вказані кімнати, можуть їх в подальшому приватизувати згідно з чинним законодавством.

На протязі останніх двадцяти років дані кімнати використовувались мешканцями гуртожитку як підсобні, в якості кладових для зберігання своїх особистих речей. Необхідно відмітити, що до теперішнього часу площі даних кімнат для оплати мешканцями за проживання у гуртожитку не включались.

02.06.08 адміністрація КЖЕП-24 звернулась до міськвиконкому з пропозицією щодо розподілу кімнат між мешканцями гуртожитку, для покрашення житлових умов.

Згідно з листом міськвиконкому №2664/209/14/12 від 02.10.09 КЖЕП-24 було дано доручення підготувати дані приміщення під заселення громадян пільгових категорій, які мали гостру потребу в заселенні у будь-яке житло. Ордери на кімнати в гуртожитку були видані наступним громадянам: кімната №233 — Бухарєвій О.Г., вчитель, №333 — Флакей Т.В., вчитель, №433 — Федорову В.В., ветеран ЗС, №533 — Мазуренко М.А., сирота, №633 — Бушмельовій І.С., переселенець із зони аварії на ЧАЕС, №733 Якуповій К.О., багатодітна мати, №833 — Андреєвій В.В., сирота. Громадяни не змогли заселитися в кімнати №№233, 533 в зв'язку з тим, що мешканці відмовляються звільнити вказані кімнати від речей. Громадянам, які не змогли заселитися, надані кімнати в інших гуртожитках. Адміністрацією КЖЕП-24 було запропоновано мешканцям гуртожитку, чиї речі зберігались в даних приміщеннях, обладнати собі кладові у сухому підвальному приміщенні площею біля 100 кв.м. Але від такої пропозиції вони відмовились. Заселення позаблочних жилих кімнат в гуртожитку по пр. Жовтневому, 340/1 було узгоджено згідно з чинним законодавством. Відділом обліку та розподілу житла видані ордери на зазначені кімнати. На сьогодні не заселені кімнати №№400, 600, 700, 933. Кімната №600 використовується працівниками КЖЕП-24 як побутова, інші кімнати є вільними та призначені для заселення громадян, які опинилися у форс-мажорних обставинах. Список мешканців гуртожитку, яким в першу чергу необхідно покращити житлові умови, підготовлений і на даний час переданий до відділу обліку та розподілу житла міськвиконкому.

Стосовно сім'ї електромонтера КЖЕП-24 Хотяновського CO. повідомляю. Дана сім'я заселена у кімнати №№506-507 згідно з ордерами на житлове приміщення №138 від 13.08.08 та №70 від 26.11.09, виданими на підставі рішення міськвиконкому».

Жаль, конечно, что Владимир Дмитриевич не стал вникать в содержание журналистского расследования и не ответил на поставленный газетчиками вопрос: почему людей лишили кладовок, принадлежащих им на праве общего пользования. Не усмотрел мэр и использования служебного положения в корыстных целях со стороны начальника КЖЭП-24 Василия Присяжного, вселившего семью своего пасынка, который числится жэковским электромонтером, в две смежные просторные комнаты общей площадью 25,2 кв. м. А ведь этого нельзя было не заметить.

Удивляет и настораживает и то, что чиновники горисполкома, готовившие ответ на публикацию в газете, даже не удосужились посмотреть в законодательство относительно перепланировки подсобных помещений, поверив на слово начальнику КЖЭПа. Не смутил их и тот факт, что инспекцией государственного пожарного надзора уже несколько раз фиксировалась, как грубое нарушение законодательства, незаконная перепланировка кладовок и приспособление их под жилье. Начальнику КЖЭПа Василию Присяжному по данному факту выдавались предписания, однако он игнорировал замечания пожарных. Надо полагать, чувствовал надежную руку товарищей из горисполкома.

Редакция «НБ» будет следить за дальнейшим ходом событий в этом общежитии и надеется в скором времени получить ответ из прокуратуры о законности действий чиновников горисполкома.

Автор: Татьяна ФАБРИКОВА


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту