Як завжди, у день загибелі лідера Народного Руху України В'ячеслава Максимовича Чорновола у Миколаївській обласній організації Народного Руху України відбулись мітинг біля пам'ятника засновнику Руху та пам'ятний вечір.
Але цього року так сталося, що і на мітингу, і на пам'ятному вечорі довелося вшановувати пам'ять ще одного видатного українця — відомого миколаївського поета Валерія Петровича Бойченка. Саме у цей день зупинилося серце нашого земляка, котрий був одним із засновників Народного Руху України на Миколаївщині. І лише тільки Україна розпочала відроджуватися як держава, жодне питання, пов'язане з цим відродженням, не вирішувалося без участі Валерія Петровича. Голова Миколаївської обласної організації Народного Руху України Юрій Діденко згадав і про те, що день смерті двох наших сучасників, котрі стояли біля джерел незалежності України, співпадає з днем смерті ще одного нашого славетного земляка — Миколи Аркаса. Зрозуміло, що, створивши у Миколаєві «Просвіту» і залишивши народу духовні скарби — Історію України-Русі та оперу «Катерина», — він теж заклав підвалини до відродження української держави. А Валерій Петрович очолив відроджене Аркасове дітище — те саме товариство «Просвіта». Був період, коли він випускав і газету «Аркасівська вулиця». Хвилиною мовчання вшанували учасники мітингу і пам'ятного вечора пам'ять усіх тих українців, котрі не змирились з тим, про що висловився поет такими рядками: Як легко жити із ганьбою! — Лише імення заміни. Одним із них, звичайно, був і Тарас Шевченко, від чиєї смерті нещодавно виповнилося 150 років. На вечорі пам'яті лунали вірші Кобзаря у виконанні лауреатів конкурсу, читців Шевченківської поезії «Заповіт». Студент Миколаївської філії Київського національного університету культури і мистецтв Павло Гнатенко, одягнений у козацьке вбрання, нагадав, якими були наші славні предки, які жили у Південному Прибужжі. «Наша дума, наша пісня не вмре, не загине...» — таку назву мала композиція, складена із Кобзаревих творів учителем Павла Григорієм Савчаком. Уривок із вірша «Причинна» прочитала вихованка Будинку творчості дітей та юнацтва Заводського району Анастасія Іванченко. А поет Петро Панянчук, неодноразовий лауреат конкурсів публіцистичних статей ім. В. Чорновола, прочитав вірш, присвячений світлій пам'яті В'ячеслава Максимовича. І, звичайно, до пам'ятника В. Чорноволу та пам'ятної дошки були покладені квіти.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |