З давніх-давен вишитий рушник відігравав важливу роль у житті українського народу. Він супроводжував людину від її народження і до самої смерті. Із ним зустрічали дорогих гостей, проводжали в далеку дорогу. Був він і невід'ємною частиною весільного обряду та оберегом домашнього затишку. На жаль, сьогодні його первинне призначення втратило свою силу.
Проте є ще серед нас ті, кому не байдужа духовна спадщина нашого народу. 24 березня у рамках грантового проекту Миколаївського обласного краєзнавчого музею «Осмілюйтеся, Ви талановиті розпочалася акція «Рушник єдності поколінь», яка покликана відродити та популяризувати стародавні традиції нашого народу, а також об'єднати спільною справою представників різних поколінь області. Триватиме вона аж до вересня. За цей час силами миколаївської громади буде вишито рушник завдовжки цілих 4 метри та завширшки 60 сантиметрів. Долучитися до створення цього надзвичайного витвору народного мистецтва матимуть змогу школярі та студенти, заслужені майстри та члени творчого об'єднання «Прибужжя», а також всі охочі.
Цього дня перші стібки на рушнику вже зробили майстрині різних поколінь: член Миколаївського осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва Віра Клок, член творчого об'єднання «Прибужжя» Валентина Димова, учениця ЗОШ № 32 Анастасія Паплаускайте та студентка Миколаївської філії Київського національного університету культури та мистецтв Ганна Кардивар. Тепер рушник мандруватиме Миколаївщиною, його передаватимуть із рук у руки.
Ескіз рушника був підготовлений членами Миколаївського осередку НСМНМУ. Основний мотив орнаменту — «дерево життя», яке символізує родинну єдність та безкінечність людського життя. Майстрині обрали для нього червоний колір любові, свободи та енергії.
Другим етапом акції стане конкурс «Рушники-обереги», під час якого всі охочі матимуть змогу презентувати як художні та наукові твори про рушник, так і власні вишивки. Підбиття підсумків акції та нагородження переможців конкурсу відбудеться на святі рушника у вересні.
Хочеться, щоб ця акція допомогла не лише привернути увагу громадськості до традицій нашого народу, а й об'єднати разом представників різних поколінь, адже ми всі — одна велика родина.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |