Світова преса фактично одностайна в тому, що нинішня українська влада не виконує своїх внутрішніх і зовнішніх обіцянок щодо реформування країни. Впливові аналітики наголошують, що заяви влади Януковича про нібито виконання своїх зобов'язань щодо реформування країни «головним чином — непереконливі.
Експерти також кажуть, що Київ «продовжує свою «багатовекторну» гру в дипломатію, налаштовуючи Захід і Росію один проти одного, щоб витрясти з них максимум поступок». Спостерігачі попереджають тут, що в умовах наростання енергетичних проблем у світі, близьких до Армаґеддону, і коли Захід заклопотаний своїми фінансовими негараздами та безладами в арабському світі, Україна може потрапити цього разу в набагато міцніші «енергетичні та економічні обійми Росії, що матиме непередбачувані наслідки для досі так і не реформованої української держави. Відомий американський енергетичний експерт Ед Морс, котрий займав відповідну чільну посаду в Державному департаменті США у 1979-1981 роках, попереджає на сторінках «Файненшел Таймз», що нова динаміка нафтових ринків робить прогнози щодо Армаґеддону, некерованих світових безладів, більш реальними. Головні причини — скорочення світових нафтових ресурсів і зростання цін на енергоносії. Морс резюмує, що, «як виглядає, він (Армаґеддон) наступить значно раніше, ніж здавалося рік тому». Впливові західні аналітики попереджають у цьому зв'язку, що найбільше постраждають від швидкого скорочення нафтових ресурсів енергетично залежні країни, зокрема, Європа в цілому. Хоча московська «Нєзавісімая газета» наводить думки українських експертів, котрі, не зважаючи на нібито подвійну гру влади Януковича з ЄС та Росією, стверджують, що «тиск із російського боку не вплине на вектор економічної інтеграції України», тобто, на євроінтеграцію. Ці аналітики також нагадують, що не можна забувати і про майже 60 відсотків громадян України, котрі підтримують вступ їхньої держави в ЄС. Тому, на думку цих експертів, «заяви у дусі шантажу» з боку Росії не додадуть конструктиву в переговорах України щодо варіантів співпраці з СНД. Давній спостерігач за Україною, американський експерт із Вашингтона Надія Дюк, наголошує у впливовому часописі «Форін Полісі, що нинішня кримінальна справа Генпрокуратури у Києві проти екс-Президента Леоніда Кучми може стати ще одним підтвердженням намагання нинішньої влади Януковича відвернути таким чином увагу власних громадян і світу від «нестачі економічних реформ та погіршення життєвого рівня пересічних українців». Тут також не виключається, що нинішня влада може використати «мертву, безнадійну справу» Кучми лише для ще більшого нарощування своїх владних перевагах на теренах подальшого перерозподілу статків так званих «кучмівських олігархів», на кшталт його зятя Пінчука, на користь «донецьких» — того ж «Ахметова, члена Партії регіонів і одного з найбагатших мільярдерів Європи». Хоча, як зауважує Надія Дюк, Україна та її Президент могли б увійти в історію, якби довели справу про вбивство незалежного журналіста Георгія Гонгадзе до логічного завершення, чим би посоромили експертів-песимістів та здивували б світ тим, що від України ще можна очікувати сюрпризів на кшталт таких, як колишня Помаранчева революція, чи вклад України у розвал тоталітарного СРСР.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |