ІА «Контекст Причорномор'я»
Миколаїв  >  Моніторинги
НІ — ПОВТОРЕННЯМ ЧОРНОБИЛІВ!
20.04.2011 / Газета: Український Південь / № 14(905) / Тираж: 3000

Заява ХХІХ конференції Миколаївської обласної організації Народного Руху України з приводу 25-ї річниці Чорнобильської трагедії

XXI століття від Різдва Христового людство зустрічає розумінням хибності свого дотеперішнього існування. Ми починаємо усвідомлювати, що людство просто купається у безмірних благах, якими не хочемо користуватися, а продовжуємо визискувати свою матір-Землю, здираючи зі шкурою всі її багатства. Коли Словаччина вже на 40% задовольняє свої енергетичні потреби за рахунок природних відновлюваних джерел, Україна, яка занапастила вже Чорнобилем величезні колись квітучі території, навіть не наближається до цих параметрів.

Коли більшість країн, наляканих пеклом, яке відкривають їм атомні станції, почали відмовлятися від них, українська влада планує продовжити експлуатувати наші аварійні АЕС понад випрацьований ресурс, бо олігархи розікрали кошти з фонду виведення блоків з експлуатації. Ця неукраїнська влада виділяє, не запитуючи український народ, нові й нові ділянки родючих земель для будівництва нових таких же АЕС російського зразка руками китайських будівельників. Це загрожує, як мінімум, втратою енергетичної незалежності, а може, й новими чорнобилями. У той же час вмирають не почуті і не потрібні цій владі наші українські науковці з унікальними науковими енергетичними розробками, які би здешевили і зробили безпечними електрику і тепло. Народний Рух України у переддень 25-ї річниці Чорнобильської трагедії вимагає вшанувати пам'ять загиблих: 1. Заборонити продовження термінів експлуатації АЕС України. 2. Заборонити будівництво нових атомних блоків, доки не будуть розроблені нові проекти, які б виключили небезпеку. 3. Обстежити за участю громадськості технічний стан АЕС України — на предмет можливості їхньої експлуатації навіть протягом передбаченого проектом терміну. 4. Створити Комітет із залученням науковців і громадськості для вивчення вітчизняних і зарубіжних науковий ідей і проектів у галузі енергоефективності. 5. Переглянути Національну енергетичну стратегію України до 2030 року в бік прискореного впровадження енергоефективності замість нарощування атомної енергетики. 6. Налагодити масове виробництво доступних побутових радіометричних приладів.

Автор: Юрій Діденко


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту