Реакція президента Росії Дмитра Медведєва на створення Загальноросійського народного фронту ще раз підтвердила думку спостерігачів, що нова ініціатива прем'єр-міністра Володимира Путіна спрямована радше на розкол у тандемі, ніж на створення певного масового руху, покликаного «оживити» партію влади — Єдину Росію».
Іще напередодні Путін повідомив активістам фронту, що обговорював із президентом свою ідею і той її схвалив. Медведєв, однак, не став приховувати, в якій формі відбулося це схвалення. За словами президента Росії, він сприймає ідею з точки зору виборчих технологій і розуміє мотиви партії, яка хоче зберегти свій вплив у країні.
Для керівництва Єдиної Росії ця оцінка президента — ніж у спину. Так, падіння авторитету Єдиної Росії — якщо взагалі можна говорити про політичний авторитет, а не про грубий адміністративний тиск апарату — існує. Але одна справа, коли про це падіння кажуть опоненти влади, соціологи, політичні коментатори — їм завжди можна дати відповідь. І зовсім інша — коли про падіння впливу говорить президент.
Іще один момент: кажучи про падіння впливу Єдиної Росії, Медведєв має на увазі і падіння авторитету Путіна. Адже саме його попередник — вождь владної партії. Саме він за допомогою нехитрої передвиборної технології намагається відновити втрачений вплив. І Медведєв це схвалює.
Уся справа в виборах наступного президента
Інше питання — а навіщо Путінові взагалі потрібен якийсь там фронт, якщо у нього в руках партія, що має конституційну більшість? Тут, звичайно, питання не про популярність Єдиної Росії і навіть не про популярність самого Путіна. Тут питання навіть не про парламентські вибори 2011 року.
Головне — президентські вибори 2012 року, вибори, в яких хотіли б брати участь і Дмитро Медведєв, і Володимир Путін. Біда тільки, що місце кандидата від влади тільки одне.
Створюючи свій народний фронт, Путін намагається піднятися не тільки над Єдиною Росією», а й над партійною системою взагалі. Продемонструвати за допомогою чергової безглуздої декорації, що він — справжній національний лідер.
А Медведєв своєю заявою піднімається і над партіями з їхніми технологіями, і над фронтами (на його думку, таких фронтів може бути чимало), і над самим Путіним. Він — президент і для національного лідера, і для його прихильників.
Ось що намагається сказати Медведєв, коли реагує на путінську ініціативу... І ось навіщо один створює народний фронт, а інший нівелює його пропозицію.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |