ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Новини  >  Житлово-комунальне господарство
Поради щодо підготовки до опалювального сезону
16:22 / 31.08.2022

ОДЕСА, 31 СЕРПНЯ 2022 РОКУ, КОНТЕКСТ-ПРИЧОРНОМОР’Я – Одеситам рекомендують завчасно підготуватися до зими та провести побутову термомодернізацію.

Про це ІА «Контекст-Причорномор'я» повідомили в департаменті інформації Одеської міськради (телеграм-канал).

В повідомленні міськради сказано:

Як зберегти тепло в будинку: рекомендації від Мінрегіону України

Уряд країни та обласна державна (військова) адміністрація наразі здійснюють усі необхідні заходи щодо належної та своєчасної підготовки джерел теплової енергії, теплових мереж і теплових пунктів до роботи в опалювальному періоді 2022–2023 років, який буде найважчий з часів незалежності України.

Скорочення обсягів енергоспоживання в усіх сферах господарювання, в тому числі й житловому фонді, підвищення ефективності використання енергетичних ресурсів також є однією з умов сталого проходження осінньо-зимового періоду.

Міністерство розвитку громад та територій України рекомендує завчасно подбати про свою оселю та особисто провести побутову термомодернізацію (побутові робити з утеплення вікон, дверей, дахів тощо). Це забезпечить комфортні та прийнятні умови для проживання в опалювальний період.

Як зберегти тепло в оселі?

Не перекривай шлях теплу. Радіаторні екрани, довгі штори чи жалюзі, невдало розташовані меблі, сушарки для білизни перед батареями поглинають до 20% теплової енергії.

Заклей щілини у вікнах. Близько 40% тепла, що надходить у приміщення, втрачається взимку через вікна. Елементарні заходи з теплоізоляції (утеплення вікна поролоновими смужками) допоможуть підвищити температуру у квартирі на 4-5°С.

Обладнай вентиляційні отвори спеціальними дверцятами або шматком картону. Це допоможе підвищити температуру на 3-5° С.

Прибери декоративні панелі на батареях. Вони забирають до 20% тепла кімнати. Крім того, тепловіддача батарей, які розміщені в нішах, на 10% менша, ніж у тих, які виступають у кімнату.

Наклей фольгу на обидві сторони ДСП та розмісти на стіні за батареєю. Це підвищить тепловіддачу радіатора на 20%. При цьому витрати на опалення приміщення зменшуються на 4%.

Перефарбуй батарею в темний колір. Батарея з темною поверхнею підвищує тепловіддачу приблизно на 10%. Доведено, що темно-коричневий колір найкраще віддає тепло. З батареєю такого кольору на 8-10 % тепліше, ніж з білою.

Не перегрівай приміщення – вдягайся тепліше. При завищеній кімнатній температурі зростає ризик простудних захворювань. За даними лікарів, сон у прохолодному приміщенні корисніший.

Провітрюй приміщення протягом 10-15 хвилин. Через привідкриті впродовж багатьох годин вікна значно втрачається тепло. Краще провітрювати протягом 10-15 хвилин при широко відчиненому вікні.

Постав засоби обліку тепла. Витрати на опалення приміщення зменшуються до 40%, якщо ти маєш індивідуальне опалення або лічильники тепла.

Проведи теплоізоляцію вхідних дверей, звертаючи увагу на низ, верх та бічні стики між дверима і стіною (підтягнути дверні петлі та додатково встановити теплоізоляцію на самі двері).

Постав склопакети. Склопакети мають такий самий опір теплопередачі, як цегляна стіна товщиною 50 см. Такий надвисокий ступінь теплоізоляції скорочує втрати тепла до 50%.

Використовуй жалюзі. Жалюзі або короткі штори допоможуть скоротити втрати тепла на 8-15%, яке виходить через скло.

Закривай двері в під’їзді. Тепловтрати через відкриті двері та розбиті вікна в під’їзді (парадній) становлять 5-15% від сумарних теплових втрат будинку.

Напередодні опалювального сезону одеситам нагадують про необхідність оплати за тепло


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту